Šport 2013. 05. 25.

MBK Rieker Komárno s finálovým matchballom!

Komárňania sú jedno víťazstvo od titulu. V treťom domácom zápase  už nedovolili Interu vziať si domov výhru.

mbk rieker komarno basketbal vyhra radost
Komárno oslavuje. FOTO: Vladimír Dorňák

Zápas bol od začiatku trochu nervózny. Oba tímy chápali jeho dôležitosť – kto vyhrá, bude mať v ďalšom zápase šancu na titul. Stretnutie napokon zvládli lepšie Komárňania, i keď pred polčasom im akoby dochádzala para. Inter vtedy otáčal z 35:27 na 43:. Do konca polčasu ale „obuvníci“ vyrovnali zásluhou amerických opôr Lowa a Stevensa.

V druhom polčase to už vyzeralo inak. Komárno chytilo potrebný vietor do plachiet. Hráči v bielo-červených dresoch premenili šesť zo svojich celkovo ôsmich trojkových pokusov a lepšie im išla aj ofenzívna spolupráca. Interisti už na vývoj zareagovať nedokázali a z vedenia Komárna napokon bolo i jeho víťazstvo.

MBK Rieker Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 88:81 (25:19, 18:24, 30:18, 15:20) – stav série 3:2