Šport 2012. 12. 15.

MBK Rieker Komárno si z Pasienkov vezie dva body!

Spanilá jazda Komárna pokračuje, vyhralo na Bratislavskom Interi!

Obetavý výkon nielen Martina Bílika sledovala asi stovka fanúšikov Komárna. FOTO: Tomáš Kottra

Obe mužstvá hneď na začiatku stretnutia naznačili, že diváci budú svedkami vyrovnaného súboja. Pokojnejším dojmom pôsobili domáci, kým obuvníkom nevychádzala hra v defenzíve. V piatej minúte viedol Inter 10:5, avšak v ďalšom priebehu tejto desaťminútovky už ani jedno z mužstiev neviedlo rozdielom vyšším ako jeden bod. Domácich ťahal neubrániteľný Martin Rančík, ktorý mal na konci prvej štvrtiny na svojom konte už jedenásť bodov.

Vyrovnaný priebeh hry pokračoval aj v druhej desaťminútovke. Výraznejší rozdiel si nedokázalo vytvoriť ani jedno z mužstiev. V drese Komárna sa bodovo darilo najmä dvojici Chris Lowe a Kevin Thompson, no obuvníkom nevychádzalo všetko podľa predstáv, čo sa našťastie v tejto fáze hry neodrazilo na priebežnom skóre. Domáce mužstvo sa naďalej spoliehalo na už spomínaného Martina Rančíka, ku ktorému sa pridali aj Justin Graham a Andrej Kuffa. Do veľkej prestávky sa odchádzalo za stavu 38:35 pre Inter.

Do tretej časti hry vstúpili lepšie hostia. Hneď v jej prvej minúte Lowe trojkou vyrovnával na 40:40. Bol to impulz pre mužstvo Františka Róna, ktoré sa prebralo v tom správnom čase. V týchto momentoch výrazne pomohli Amin Stevens a Kevin Thompson výbornou hrou pod oboma košmi. Strelecky sa začalo dariť aj Ondrejovi Šoškovi. Po tridsiatich minútach už vicemajster viedol pomerom 61:57.

Štvrtú štvrtinu otvorili obuvníci dvoma trojkami. Spoza oblúka sa postupne trafili Stevens a Bílik, a keď Šoška pridal ďalšie dva body, Komárno viedlo už o desať bodov. Tréner domácich Oliver Vidin na tento stav reagoval oddychovým časom, po ktorom však jeho mužstvo ešte viac znervóznelo a naďalej kazilo jeden útok za druhým. Komárno hnané vpred svojimi výbornými fanúšikmi to využilo a do konca stretnutia na palubovke dominovalo. Po októbrovej prehre v HANT aréne tak obuvníci pokorili hlavné mesto a zvíťazili v pomere 89:71.

Dva body Komárňanov vystrelili na priebežnú prvú priečku extraligovej tabuľky. V ďalšom kole v stredu 19. decembra čaká na hráčov MBK domáci súboj proti Handlovej. Komárno do toho!

BK Inter Bratislava – MBK Rieker Komárno 71:89 (15:14, 23:21, 19:26, 14:28)
Najviac bodov:
M. Rančík 35, Graham 15, Kuffa 9 (3 trojky) – Lowe 23, Šoška 19, K. Thompson 18
TH: 14/12 – 15/14, fauly: 19 – 17, trojky: 5 – 7, rozhodovali: Gabara, Fuska a Pipíška, 1050 divákov