Šport 2012. 11. 03.

MBK Rieker Komárno úspešne aj so Svitom

Komárno ťahá po zápase so Svitom šnúru štyroch víťazstiev v rade, všetky dosiahlo pred domácim publikom.

Do vedenia prvýkrát išlo domáce mužstvo zásluhou Chrisa Lowa, ktorý sa blysol úspešným trojkovým pokusom. Podtatranci vstúpili do stretnutia nevýraznou hrou v defenzíve čo Komárno veľmi dobre využívalo a z rýchlych brejkov postupne zvyšovalo svoj náskok. Bodovo mužstvo ťahali tradične Kevin Thompson a Maťo Bílik. Obuvníci si dokonca v tejto časti hry vytvorili jedenásťbodový náskok.

V druhej desaťminútovke Iskra zlepšila celkový prejav hry a postupne stiahla náskok domácich. Po piatich minútach však zverenci Františka Róna opäť zvýšili obrátky. Stačilo to však len na minimálny náskok. Hostia totiž reagovali úspešnými zakončeniami svojich útokov. Najnebezpečnejším hráčom v drese Svitu bol agilný Kenneth Henderson, ktorý v zápase zaznamenal dvadsaťdeväť bodov. Do šatní hráči odchádzali za stavu 47:40.

Tretia štvrtina bola spočiatku vyrovnaná, no potom prišiel strelecký koncert domácich. Svit nedokázal reagovať na veľmi dobre rozbehnutých hráčov Komárna. V tejto časti hry si zaslúži pochvalu najmä Nasir Robinson a v obrane defenzívny špecialista Marek Kozlík. Červeno- bieli mali v závere tejto časti hry absolútnu prevahu čo dokazuje aj skóre po tridsiatich minútach 71:50.

Vo štvrtej desaťminútovke pokračovala dominancia domácich, ktorí si vytvorili dokonca dvadsaťpäťbodový náskok. V závere sa ešte hráči Iskry snažili zápas zdramatizovať, no strata bola privysoká. V posledných minútach stretnutia dostali príležitosť aj hráči z lavičky Michal Maslík a Matúš Jurčina. Obuvníci tak zaznamenali ďalšie víťazstvo v poradí už štvrté! Pochvalu za predvedený výkon si zaslúži celé mužstvo, najmä Kevin Thompson ktorý k dvadsiatim dvom bodom pridal devätnásť doskokov.

V ďalšom kole budúcu sobotu 10. novembra privíta mužstvo Františka Róna zatiaľ jediného premožiteľa v tejto sezóne Inter Bratislava.

MBK Rieker Komárno- ISKRA Svit 86:74 (27:16, 47:40, 71:50)