Šport 2012. 09. 02.

MBK s druhou výhrou v príprave

Komárno pokračuje v príprave úspešne, najbližší zápas už v stredu.

Hoci sa ujali vedenia domáci basketbalisti, Levy ukázali svoju zohratosť v útoku a aktívnu obranu, vďaka ktorej išli do vedenia a napokon aj vyhrali prvú štvrtinu v pomere 14:21.  Komárňania sa v druhej časti hry pozbierali a náskok najnovšieho účastníka českej najvyššej súťaže dorovnali. V týchto chvíľach sa tímy vo vedení viackrát vymenili. Vo skvelom svetle sa potom ukázal hosťujúci tím, ktorý štyrmi trojkami v krátkom časovom slede (z toho tri dal Jan Pavlík) upravili na polčasových 29:40.

Do druhej polovice vstúpili jednoznačne lepšie domáci a do konca tretej štvrtiny sa dostali do jednobodového vedenia. Posledná časť hry už bola v jasnej réžii Komárna, ktoré si rýchlo vybudovalo niekoľkobodový náskok a súpera už pred seba nepustilo.

MBK Rieker Komárno – BK Lions Jindřichův Hradec 83:70 (17:21, 29:40, 61:60)
Robinson 15, Lowe a Šoška 13, Stojanov 12, Kozlík a Thompson 10, Kratochvíl 6, Jurčina 3, Dubovský 1

Komárňanov teraz čaká dvojzápas s Levicami- v stredu o 18:00 v Komárne a následne v piatok v Leviciach.