Šport 2011. 12. 14.

MBK sa rozlúčilo s domácou palubovkou víťazstvom

MBK Rieker Komárno privítalo dnes na svojej palubovke hostí zo Svitu. V domácej premiére Františka Róna sa “Obuvníci” revanšovali Iskre za dve doterajšie prehry. 

Tak toto áno! Toto je basketbal, na aký sa chceme pozerať! Skvelá streľba spoza oblúka, akcie s finálnymi prihrávkami pod kôš a nepríjemná a úspešná obrana, keď je potrebná! MBK Rieker Komárno sa s fanúšikmi pre tento rok rozlúčili štvrtou výhrou v rade, čím si upevnilo miesto na popredných miestach tabuľky.

Domáci začali dobre a už v prvej štvrtine si vypracovali 10 bodový náskok. Ten sa Sviťanom podarilo niekoľkokrát skresať na 5 bodov, no napokon sa s výnimkou úvodu stretnutia ani raz netešili z vedenia. Domáci hrali kolektívne počas celého zápasu, o čom svedčia najmä počty asistencií a bodov, ktoré si hráči pekne podelili.

Ofenzívne preteky zo záveru zápasu už tiež na výsledku veľa nezmenili, celú poslednú štvrtinu viedlo Komárno o približne 10 bodov.

Z domácich vyčnieval najmä dobrý výkon Kratochvíla, neskôr sa pridal Bilík a záver zápasu sme kontrolovali najmä vďaka presnej muške Szaba. Na opačnej strane v úvode dobre Roberson, ktorý sa ale v ďalšom priebehu mierne vytratil. Zaujal tiež Berkis, ktorý sa nechal vyprovokovať k agresívnej hre a takticky veľmi zle dostal piatu osobnú chybu už na konci tretej štvrtiny.

MBK Rieker Komárno – BK Iskra Svit 95:86
Najviac bodov: Bilík 20, Klár 15, Kratochvíl 14, Szabó 14, Johnson 12 (13 doskokov) Dubovský 10, Jones 7 (9 asistencií), Bilič 3

Vyjadrite svoj názor