Šport 2012. 09. 14.

MBK zvládlo odvetu proti "Szove"

MBK nastúpilo v piatok okolo obeda proti súperovi, ktorý ho v predchádzajúci večer porazil.

Zápas hraný v netradičnom čase začal pozornými obranami oboch tímov. Prvýkrát sa do vedenia dostali domáci po strele Kevina Thompsona, ktorý následne využil aj trestný hod po faule. Naďalej bola hra vyrovnaná, mužstvá sa striedali vo vedení. Prvá štvrtina nakoniec skončila nerozhodne 14:14.

V druhej časti hry pokračoval nastavený trend stretnutia a stav na svetelnej tabuli bol väčšinou vyrovnaný. V siedmej minúte hry predviedli ukážkový protiútok domáci Chris Lowe a Ladislav Stojanov. V tej istej minúte zvyšoval strelou spoza oblúka reprezentant Martin Bilík na 32: 27 a od tohto momentu náskok obuvníkov rástol. Zvýšená aktivita domácich bola badateľná a do polčasovej prestávky už išli s pohodlným 12 bodovým náskokom.

V tretej desaťminútovke sa súperovi síce podarilo znížiť na rozdiel 9 bodov, no bojovnosť zverencov Františka Róna priniesla svoje ovocie. Dve minúty pred koncom tejto časti hry opäť viedli už o 17 bodov. V týchto momentoch bodovo ťahali mužstvo Ondrej Šoška a Kevin Thompson.

Štvrtá štvrtina priniesla bojovnú a tvrdú hru hostí, ktorí postupne náskok znižovali. V tejto pasáži hry sa zaskvel hosťujúci Jonathan Levy ukážkovým alley-oopom. Do polovice štvrtiny hráči „Szovy“ znížili na rozdiel 5 bodov. Domáce MBK však už súpera k ničomu nepustilo. Hráči sa v závere bavili s približne 150 členným domácim publikom, ktoré sa snažil vyburcovať k mexickým vlnám samotný Marek Kozlík so zvyškom tímu. Komárno teda zvládlo odvetu proti kvalitnému mužstvu z maďarskej ligy a zvíťazilo v pomere 75:69.

MBK Rieker Komárno – Falco-Szova KC-Szombathely 75:69 (14:14, 44:32, 61:52)
Body hráčov MBK: Šoška 12, Kratochvíl a Thompson 11, Lowe, Stojanov a Bilík zhodne po 10, Robinson 6, Biňovský 5

Dnes ešte v Športovej hale nastúpia kadeti MBK Rieker Komárno proti rovesníkom z klubu Albacomp Székesfehérvár (HUN)

TEXT: T.Bese