Kultúra 2013. 06. 27.

Medzinárodný deň Dunaja v sobotu – Relax prsotredníctvom športu

Ak máš rád šport, pri ktorom sa zároveň uvoľníš, rád potešíš svoj žalúdok lahôdkami, rád piješ šampanské na balkóne, rád fotografuješ vo veži či sleduješ film v príjemnom chládku bytu, zbožňuješ vyhliadkové plavby, rád vidíš úsmev na tvári svojich detí, príď sa pozrieť 29. júna medzi 10.00-22.00 hodín so svojou rodinou či priateľmi na najlepšiu komárňanskú adresu: Pri Dunaji 1. , t.j.priestor medzi budovou Duna1 . a budovou colnice, kde máme pre všetkých zábavychtivých pripravený celodenný program. Vyskúšaj si aj Tandem Bike – dvojbycikel pri brehu.Vstup je voľný.

Ak si chceš zarobiť 100 Eur v priebehu 10 minút, dokáž všetkým, že si široko-ďaleko najlepším bežcom, a výhra môže byť ihneď Tvoja. Dámy a páni môžu dokázať svoju vytrvalosť a rýchlosť na úseku medzi železničným mostom a Alžbetiným mostom. Milovníci dobrých jedál si medzi 10:00 a 15:00 budú môcť vyberať spomedzi mnohých pochúťok: rybacia polievka, studené jedlá, čerstvo pečený chrumkavé pagáče; početných návštevníkov však budú čakať i ďalšie dobroty.
Popoludní bude medzi 15:00 a 17:00 na pontóne: Capoeira show, ukážky Kempo, a príde na rad taktiež program BMX FBi Street Generation.

Počas dňa bude na dvoch veľkých balkónoch budovy Duna1., ktoré dostali meno Champagne a Merlot, príležitosť otvoriť šampanské, v Movie sále (priemietacej miestnosti) sa zasa pre filmové spestrenie bude konať každé dve hodiny premietanie.Obdivovatelia luxusných značiek si prídu na svoje v show, v ktorej sa predstavia vozidlá Ferrari, Lamborgini a Hummer.
Od 19:00 budú na javisku KomVak tieto koncerty: IN BETWEEN, AYLENS FALL, celý deň pozdvihne náladu Dj. Kovács.
Na záver dňa majú organizátori podujatia pripravených niekoľko prekvapení, ktoré budú v prípade zlého počasia presunuté na nedeľu, 30. júna.
Prídte pešo, byciklou, taxíkom – ale keď predsa autom, tak to odstavte na parkovisku pred bývaľou colnicou.
Program podporili: Decart, Vodohospodárska výstavba, KomVak, Most-Híd, a Sport +.

Mária Virághová
hovorkyňa Medzinárodného dňa Dunaja

den dunaja