Mesto 2021. 01. 19.

Mesto Komárno pripravuje na víkend viac ako 30 odberných miest

Komárno sa v plnom nasadení chystá na víkendové testovanie. V predstihu sa totiž postarali o zabezpečenie ochranných pomôcok, aktuálne mesto hľadá dobrovoľníkov na testovanie počas dní 23. a 24. január (sobota, nedeľa).

Po oznámení celoplošného testovania sa všetky voľné termíny v odberových miestach v Komárne obsadili rýchlosťou svetla. Primátor Béla Keszegh povedal pre ujszo.com, že na víkend chystajú viac ako 30 odberných miest v Komárne, pričom je možné, že v okolitých častiach ako napríklad Kava a Harčáš takéto miesta nebudú, ako to bolo pri prvom celoplošnom testovaní. Presné adresy odberných miest ešte nie sú známe. Dozvedieť by sme sa ich mali v priebehu dnešného dňa.

Primátor dodal, že ak to bude potrebné a možné, tak sa testovanie bude môcť predĺžiť aj o pár dní, i keď na základe predchádzajúceho testovania bol postačujúci aj jeden víkend. Ochranné pomôcky a potrebnú dezinfekciu si zabezpečilo mesto už v predstihu.

Béla Keszegh pre Új Szó zdvôraznil, že by chceli dopomôcť občanom prostredníctvom elektronickej registrácie na odberné miesta. Tak si budú môcť zarezervovať presné termíny. Chceli by tak predísť čakaniu v zime a vytváraniu dlhých radov. Združeniu miest a obcí Slovenska bol ponúknutý istý program, priamo od vývojára, ktorý bol bezplatne ponúknutý samosprávam, pričom sú možné modifikácie pre stránku mesta. Ešte nie je známe, kedy by mohli byť dostupné tieto vymoženosti. Primátor uviedol, že o veci bude včas informovať.

Zdroj: ujszo.com/Vataščin Péter