Mesto 2023. 07. 03.

Mesto Komárno ukončilo rekonštrukciu ciest a chodníkov za 5 mil. eur

Mesto Komárno ukončilo rozsiahlu rekonštrukciu ciest a chodníkov, ktorá trvala od augusta minulého roka. Počas nej bolo zrekonštruovaných 15 ulíc a úsekov ciest v rôznych častiach mesta, informovala radnica.

Program renovácie v celkovej hodnote 5 miliónov eur odsúhlasili mestskí poslanci v minulom roku. Išlo už o druhý veľký projekt, v rámci ktorého mesto renovovalo súčasne niekoľko ulíc.

Zhotoviteľom prác bola spoločnosť Eurovia SK, mesto získalo finančné prostriedky prostredníctvom dodávateľského úveru. „Mesto bude spoločnosti za rekonštrukciu platiť postupne počas nasledujúcich 10 rokov. Dodávateľ zároveň poskytuje desaťročnú záruku, takže prípadné vzniknuté nedostatky počas tohto obdobia bude musieť opraviť na vlastné náklady,“ skonštatoval primátor Komárna Béla Keszegh.

V rámci rekonštrukčných prác vymenil zhotoviteľ na jednotlivých úsekoch povrch ciest s celkovou rozlohou viac ako 42.000 štvorcových metrov (m2), informovala Simona Tančáková, hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK. Obnovených bolo aj takmer 5000 m2 povrchu chodníkov.

Aktuálne je ukončená aj rekonštrukcia Harčášskej cesty od Vážskeho mosta až po sociálne byty na úseku dlhom 1,2 kilometra. Táto investícia v hodnote 460.000 eur sa zrealizovala z projektu v rámci výzvy ministerstva vnútra zameranej na pomoc rómskym komunitám. Obnovený bol povrch cesty, ktorá bola súčasne rozšírená o takmer dva metre.