Mesto 2012. 08. 16.

Mesto mení policajného náčelníka mestskej polície

Zo siedmich kandidátov vybrala špeciálna komisia dvoch. Primátor ale môže rozhodnúť inak. 

Komárňania nie sú spokojní s fungovaním mestskej polície. To je hlavný dôvod, prečo sa podľa zistení denníka SME rozhodlo vedenie  mesta vymeniť jej náčelníka, ktorý bol na svojom poste 14 rokov. Mandát na post totiž nemá ohraničenú dĺžku trvania. Momentálnym náčelníkom je Ľudovít Rozsnyó, ktorý je z rozhodnutia mesta prekvapený.

„Už dlhú dobu sa na tomto poste nič nedialo. Od samých začiatkov je náčelníkom Ľudovít Rozsnyó – vlastne už policajt vo výslužbe. Poslanci zachytili sťažnosti, ľudia údajne nie sú spokojní s činnosťou mestskej polície. Primátor sa rozhodol pre zmenu, je to v jeho kompetencii,“ povedal pre denník SME hovorca mesta.

[poll id=“28″]

O čochvíľa uvoľnený post sa uchádzalo celkom sedem adeptov, z ktorých vybrala dvoch kandidátov komisia v zložení: náčelník novozámockej mestskej polície Róbert Major, komárňanská klinická psychologička Karola Majlingová, predseda Komisie životného prostredia a verejného poriadku MsÚ v Komárne Tamás Varga, viceprimátori Vojtech Novák a Béla Szabó. Posledný menovaný bol zároveň jej predsedom.

Komisia síce vybrala dvoch kandidátov, ktorí sa postavia so svojimi plánmi pred mestské zastupiteľstvo, no výsledok hlasovanie nebude pre mesto záväzný. To môže vybrať ktoréhokoľvek prihláseného kandidáta. Teda aj toho, ktorý sa do užšieho výberu nedostal. Mená vedenie mesta nezverejnilo, hlasovať bude zastupiteľstvo 20. septembra. 

FOTO: Ilustračné