Mesto 2010. 11. 15.

Mikloš otvoril cyklotrasu v Komárne a podporil Bastrnákov team

V sobotu predpoludním sa pri Váhu v peknom slnečnom počasí uskutočnilo odovzdanie cyklistickej cesty.

Slávnostného odovzdania sa zúčastnil aj minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). Vtipne povedal, že cyklistom v strane nie je Dzurinda, ale on. „V Európe sú veľmi dobre vystavané cyklotrasy a teším sa, že Komárno sa vydalo taktiež na touto cestou“ vyzdvihol Mikloš. „ Táto cesta nie je len pre športovcov, ale pre všetkých Komárňanov a prispeje aj k zlepšeniu turizmu v tomto regióne.“ povedal. Ivan Mikloš sa ďalej vyjadril, že bude veľmi rád ak sa cyklotrasa bude v ďalších rokoch rozširovať.

Primátor Tibor Bastrnák vyzdvihol, že cyklocesta bola financovaná z fondov Európskej Únie z programu cezhraničnej spolupráce s mestom Komárom. Teší ho fakt, že 95% bolo z týchto zdrojov. „Sedem kilometrov dlhú trasu osvetľuje verejné osvetlenie, sú pri nej smetné koše a plánujeme vybudovanie lavičiek.“ dodal primátor.

Bujna Zoltán sa poďakoval v mene cyklisov za veľmi kvalitnú cyklocestu a zdôraznil, že Komárňania budú určite zdravší. Po odovzdaní, športuchtiví Komárňania okamžite vyskočili na bicykle a vyskúšali novú cyklotrasu. Po slávnostnom odovzdaní manažér projektu Tibor Soós pozval hostí do klubu kajakárov, kde Ivan Mikloš poďakoval, že sa mohol zúčastniť tejto akcie a jedným slovom dodal, že primátor Tibor Bastrnák a „jeho“ kandidátka spolusúdržnosti , kde sa nachádzajú aj kandidáti zo strany SDKÚ-DS, MOST-HÍD , aj nezavislý, má jeho plnú podporu.

Zdroj: PR

Vyjadrite svoj názor