Mesto 2022. 05. 11.

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan zavítal do Komárna

V utorok predpoludním v Komárne privítali primátori a starostovia okresu ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana. Na stretnutí rezonovali viaceré témy.

Témou bolo zastropovanie cien základných potravín, ďalej bola reč aj o pôdohospodárskom potenciáli regiónu a takisto o vplyve súčasnej hospodárskej situácie na daný sektor. Zástupcovia samospráv upozornili na to, že aj súčasná vojna dobre poukázala na nebezpečenstvo potravinovej závislosti a nízkej sebestačnosti krajiny. Reč bola aj o regulácii chovu ošípaných, aby vysoká koncentrácia neohrozovala životné prostredie. Ďalšou témou bol Slovenský pozemkový fond, kde po mnohých škandáloch uplynulých období, zástupcovia samospráv žiadajú o pomoc a riešenie, nakoľko v mnohých prípadoch brzdí ich prácu.

Samuel Vlčan súhlasí s tým, že v Komárňanskom regióne je obrovský potenciál v oblasti poľnohospodárstva a sektor treba efektívne rozvíjať. Po rokovaní sa minister stretol na pracovnom obede s podnikateľmi pôsobiacimi v poľnohospodárstve, kde sa takisto preberali dôležité témy z tohto odvetvia.

zdroj: Mesto Komárno – Komárom Város