Mix 2023. 01. 18.

Mladík z Komárna vylákal od seniorky takmer 30-tisíc eur. Tá mu peniaze a šperky doslova vyhodila oknom

18-ročný Komárňan mal oklamať seniorku z Trenčianskeho kraja. Polícia tvrdí, že nešlo o prvé pokusy o okradnutie seniorov. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Seniorku oslovila prostredníctvom pevnej linky žena, ktorá sa predstavila ako kuriérka, ktorá najskôr zisťovala či je doma sama. Následne uviedla, že jej prinesie balík, lebo mesto práve teraz rozdáva mikulášske balíčky. Po tomto oznámení hovor ukončila. Krátko na to jej volal muž, ktorý sa predstavil ako kpt. Marián Hrubý, povedala jej, že je od polície a vykonáva akciu zameranú proti podvodníkom, ktorí sa predstavujú ako kuriéri,“ informuje polícia na Facebooku.

Seniorku požiadal, aby bola na telefóne a počúvala jeho inštrukcie, lebo práve prebieha policajná akcia zameraná proti podvodníkom a chcú prichytiť podvodníkov s peniazmi, ktoré od starších ľudí podvodníci vylákajú. „Seniorka mu bohužiaľ uverila a postupovala presne podľa inštrukcií falošného policajta. Inštruoval ju, tak aby všetku hotovosť a šperky, čo má doma vložila do igelitky. Tú má následne vyhodiť z okna, ale kvôli vlastnej bezpečnosti sa nemá pozerať z okna.“

Vystrašená seniorka poslúchla, do igelitky vložila 23.000 € spolu s rôznymi šperkami v hodnote asi 5000 € a igelitku vyhodila z okna svojho bytu. Vznikla jej škoda predbežne vyčíslená na 28.000 €.

Intenzívna práca policajtov kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom v spolupráci s OKP KR PZ v Trenčíne priniesla ovocie a podarilo sa zistiť páchateľa tohto skutku.

Zdroj: Refresher, Polícia SR – Trenčiansky kraj