Mesto 2011. 07. 28.

Množia sa prípady vykradnutých áut

Polícia varuje: Nenechávajte si veci v zaparkovaných autách. Zlodejovi niekedy stačí čas, kým si naložíte do vozidla nákup.

V noci z 24. na 25. júla došlo v Komárne na Ulici Biskupa Királya ku krádeži vlámaním do osobného auta Ford Galaxy. Z auta si páchateľ odniesol peňaženku s finančnou hotovosťou a bankomatovú kartu. Majiteľovi vznikla pri krádeži škoda za asi 100 eur.

V utorok 26. júla krátko po jedenástej hodine dopoludnia prijali nitrianski policajti oznámenie o krádeži vecí z auta pred obchodom na Hlohoveckej ulici.

Majiteľka si pri nakladaní nákupu do auta položila svoju kabelku do odkladacieho priestoru vo dverách. Odtiaľ jej ju neznámy páchateľ ukradol spolu aj s jej dokladmi, stravnými lístkami a hotovosťou. Majiteľke vznikla krádežou škoda za viac ako 750 eur.

Neprovokujte zlodejov
Vo výpočte podobných prípadov by sme mohli pokračovať. Majitelia podceňujú situáciu a v autách si nechávajú na viditeľných miestach nielen okuliare, fotoaparáty, kamery, autorádiá, nákupy a taštičky s dokladmi, ale niekedy rovno peňaženky, kufríky a kabelky. Neuvedomujú si, že sa vystavujú riziku krádeže príležitostnými zlodejmi.

Cennosti ako vo výklade
Nedajte šancu zlodejom. Aj keď len na chvíľu opúšťate svoje auto, nenechávajte v ňom vystavené cennosti a osobné veci. Auto nie je výkladná skriňa. Chvíľka nepozornosti k svojím vlastným veciam sa môže vypomstiť nielen škodou, ktorá vznikne, ale aj strateným časom pri nahlasovaní krádeže alebo pri vybavovaní nových dokladov.

TEXT: PZ
FOTO: Ilustračné

Vyjadrite svoj názor