Mix 2018. 09. 26.

Moderné a kvalitné tetovacie štúdio v Komárne

Robert Csicsó sa začal tetovaniu venovať pred desiatimi rokmi a odvtedy ostal v zajatí farieb a ihiel. Od začiatku to bral 27-ročný Komárňan ako hobby a tetoval len seba či svojich kamarátov. Počas uplynulých rokov precestoval viacero západoeurópskych krajín a teraz bude v Komárne koncom septembra otvárať svoje prvé tetovacie štúdio s názvom R Tattoo Studio. 

Robert má vzťah ku kresleniu už odmalička: „Už ako malý chlapec som rád kreslil. Pravdu povediac som oveľa radšej kreslil, ako sa učil. So samotným tetovaním som sa prvýkrát stretol pred desiatimi rokmi. Zo začiatku som tetoval s neprofesionálnymi nástrojmi a používal som jednoduchšiu metódu. Svoj prvý tetovací stroj som si tiež zmontoval  sám a čo viac, prvýkrát som ho vyskúšal práve na sebe. Dosť dlhý čas som tetoval doma a viac-menej len kamarátov. Po určitom čase sa na mňa obracalo stále viac a viac ľudí. Podľa všetkého boli ľudia spokojní s mojou prácou.“

Mladý tatér skúsil šťastie v zahraničí, kde získaval aj nové skúsenosti a priučil sa najnovším trendom. „Zopár rokov som pracoval v zahraničí. Pochodil som Francúzsko, Nemecko, Rakúsko a všade sa mi darilo odkukať nové techniky a tiež nové praktiky. Skúsenosti, ktoré som získal, by som chcel u nás doma zúročiť,“ spomína Robert.

Tetovanie sa v uplynulých rokoch stalo veľmi obľúbeným, medzi mladými aj staršími. Vďaka tomu sa často stáva, že si ľudia dávajú tetovať rovnaké vzory. „Aj v tetovaniach sú rôzne obľúbené štýly. V 90. rokoch dominovali non-figuratívne motívy a v dnešnej dobe prevládajú mottá a menšie tetovania. No veľmi veľa ľudí prichádza s rovnakými predlohami. V takom prípade sa snažím ľudí odhovoriť a nájsť niečo také, čo je jedinečnejšie a zaujímavejšie. No posledné rozhodnutie je na klientovi.“ vysvetľuje Robert.

Za posledných 10 rokov sa Robert stretol s viacerými zaujímavými prosbami, niektoré boli priam neuveriteľné: „Tetoval som už aj intímne miesta, slzu vedľa oka. Najdrsnejšie ale bolo asi to, keď som tetoval na vnútornú stranu úst. Napriek tomu, že som už spravil dosť veľa tetovaní, nemám také, ktoré by bolo mojim obľúbeným. Staviam sa k svojej práci kriticky, tým pádom hľadám vo svojich tetovaniach chyby. To ma aj motivuje, aby som bol vo svojej práci stále lepší,“ hovorí.

Napriek dlhoročným skúsenostiam otvorí Robert v septembri ešte len svoj prvý salón. Netreba sa však báť toho, že bude mať núdzu o klientov. „Už teraz mám dopredu nahlásených klientov. Mojim cieľom bolo vytvoriť kvalitný salón s najnovšími, najmodernejšími nástrojmi a farbami. Okrem toho, pracovať v salóne je oveľa príjemnejšie, než to robiť v nejakom trojizbovom byte. V budúcnosti by som chcel dať dokopy aj návod, ako by mali ľudia postupovať pred a po tetovaní. Veľa ľudí nevie, že príprava na tetovanie je skoro tak dôležitá, ako ošetrovanie po tetovaní. Sú tu určité pravidlá a najhlavnejším je to, že k dobre vykonanej práci je potrebný čas. Ak chce niekto pekné tetovanie, jeho príprava môže zabrať aj niekoľko hodín. Tetovanie si dávajú ľudia robiť na desaťročia, no a dobré tetovanie toľko aj musí vydržať,“ dodáva komárňanský tater.

Robertov salón môžete nájsť v Komárne na Ulici Generála Klapku. Pre najnovšie informácie sa oplatí sledovať FacebookovúInstagramovú stránku R Tattoo Studio.