Blog 2012. 04. 20.

Moja prvá návšteva pokrového klubu

Mnoho mojich priateľov vie, že som v poslednom období trávil relatívne veľa času za “blikajúcou obrazovkou”. Okrem práce som sa venoval aj svojmu koníčku – online pokru.Vystriedal som viacero online herní, turnajov, voľných hier, za peniaze, s vkladom, či freerolly. Veď to poznáte.

Časom som sa začal zaujímať o poker hlbšie. Študovať stránky, diskusné fóra s touto tematikou, dokonca som zainvestoval do literatúry vydanej knižne. Začal som sa pokúšať o organizovanie domácich turnajov, kde som si meral svoje sily s kamarátmi, s ktorými sme hrali o bezcenné žetóny a fľašku piva. Je zrejmé, že som okamžite “dostal slinu” vyskúšať si svoje schopnosti i šťastie proti reálnym profesionálnym hráčom, na ktorých by som použil svoje vo výučbových textoch nadobudnuté schopnosti.

Samozrejme. Je mi jasné, že online herňa a spôsob hry je na míle vzdialený od skutočných hráčov, ktorí sedia za zelenými stolmi a dýchajú s vami spoločný vzduch. Niektorí vravia, že je to lepšie. Môžete svojich protihráčov pozorovať, vnímať ich správanie a reakcie na hru. Na výhry, prehry, ako prichádzajúce karty menia ich výraz tváre.
S odhodlaním som sa nenápadne vkradol do jednej z herní. Zaplatil buy-in a snažil sa tváriť nevyspytateľne. Pochopil som, že dnes sa začína písať história hráča s mojím menom, ľudia si ma budú pamätať, pretože tak, ako pozorujem od prvé momentu ja ich, tak oni sledujú aj mňa. Analyzujú moje pohyby, ako sedím, ako pijem minerálku a ako
Vzal som si k srdcu pár rád, ktoré som si neustále opakoval. Prvých sedem hier len pozoruj hru protihráčov, hraj iba top kombinácie a nepúšťaj sa bezhlavo do zvyšovania. Vydržalo mi to asi hodinku. Síce som veľa žetónov nevyhral, no stále som sa držal okolo sumy, s akou som začínal. Po hodinke aj štvrť mi potom dvakrát po sebe prišli na ruku dva vysoké páry a to bola moja “smrť”. Prvý pár so mnou nikto nechcel hrať a keďže na druhý som šiel all-in a môjmu súperovi prišla karta do vyššej kombinácie, mohol som sa iba postaviť od stola a uznanlivo pokývať hlavou.

Ešte v ten večer som veci analyzoval a uvedomil si, že ostanem asi navždy iba internetovým hráčom.

Vyjadrite svoj názor