Mesto 2013. 06. 19.

Mŕtvak bude bohatší o ihriská na plážový volejbal

DSC_0130

K Mŕtvaku sa vrátil stavebný ruch. V týchto dňoch tam robotníci pod vedením mesta budujú pieskové ihriská pre plážový volejbal. Primátorovi Komárna Antonovi Marekovi sa podarilo dohodnúť s tunajšími podnikateľmi tak, aby výstavba ihrísk nestála mesto ani euro. Materiál i práce zabezpečili v podobe sponzorstva spoločnosti Slovenský vodohospodársky podnik, Tatraspol, KomVak, Korekt, SAM a Comorra Servis.

Práce začali už pred dvoma týždňami, no pre povodňovú pohotovosť museli byť prerušené. V prvej fáze sa vyčistil a zarovnával terén, pričom sa uvoľnila asi šesťdesiatka tatroviek zeminy. Tú mesto darovalo rybárskemu zväzu, ktorý materiál využije vo svoj prospech. Nanosil sa podkladový štrk a asi 60 ton piesku.

„Od pondelka sa betónujú stĺpiky na siete. Postupne oboženieme ihriská plotom a tiež chceme zabezpečiť sociálne zariadenia,“ povedal koordinátor projektu Tibor Mayer. Všetko ale bude závisieť od ďalšieho prísunu sponzorskej pomoci zo strany podnikateľov. Ihriská by mali po dokončení slúžiť širokej verejnosti ako súčasť rekreačnej zóny mŕtveho ramena.

[juicebox gallery_id=“10″]