Mesto 2017. 03. 06.

Na bežeckú súťaž Komárom – Komárno sa už môžete registrovať!

Na bežeckú súťaž Komárom – Komárno sa už môžete registrovať. Bežecká súťaž sa tento rok prvý krát nebude konať 1. mája, ako to bolo ostatné roky, ale príde na rad 23. apríla. Takto sa toto podujatie lepšie začlení do slovenského, maďarského, ale aj európskeho kalendára súťaží. Čím viac ľudí využije elektronickú formu prihlásenia sa do súťaže, tým bude štart bezproblémovejší. Registrácia na mieste bude možná deň pred začatím podujatia.

Usporiadanie v poradí 43. bežeckej súťaže zabezpečuje Bežecká Organizácia Komárom – Európa (Kefe) – tak ako bežci z Maďarska, tak aj zo Slovenska sa tu môžu registrovať. Bližšie informácie o súťaži budú v najbližších dňoch dostupné už aj v slovenskom jazyku.

Bežecká súťaž je jednou z najočakávanejších športových udalostí, ktoré sa uskutočnia počas Komárňanských dní. V celej Európe je táto súťaž jedinečná, keďže sa koná v dvoch mestách dvoch rôznych štátov. Vedenie Komárna aj Komáromu by chcelo, aby sa táto súťaž stala čo najviac populárna a práve preto sa rozhodli na zmene dátumu bežeckej súťaže a aj na zmene trasy. 5,5 km trasa bude prechádzať centrom mesta a 10 km trasa sa bude tiahnuť úplne až k územiu hradu.      
Pre ďalšie informácie a pre registráciu kliknite sem!

Foto: FB stránka Komáromi Napok – Komárňanské dni