Fotky 2011. 06. 21.

FOTO: Na Nádvorí Európy otvorili galériu absolventov nitrianskej UKF

Presťahovali ju z Bratislavy do Komárna.

Súčasťou výstavy sú umelecké diela vytvorené rôznymi technikami.

Priamo v centre Komárna na známom Nádvorí Európy bola v piatok 17. júna otvorená nová umelecká galéria – Slovanet Art Gallery. Prvou výstavou je Výber diel absolventov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre.

Hlavnými rečníkmi počas otvorenia galérie Slovanet Art Gallery boli riaditeľ výstavy Dr. Peter Vámosi, primátor Komárna Mgr. Anton Marek a výkonný riaditeľ spoločnosti Slovanet Ing. Peter Máčaj.

Všetci traja vyzdvihli nielen reprezentatívne priestory, šikovnosť autorov, ale aj ušľachtilú myšlienku výstavy, veď časť výťažku z predaja vystavených diel je v spolupráci so združením Liga proti rakovine venovaná projektom na podporu ľudí s onkologickými ochoreniami a ich rodín. Máčaj dodal, že je škoda, že spodné priestory Europálie momentálne zívajú prázdnotou, no vyslovil tiež presvedčenie, že aj týmto krokom podporia prísun umenia tam, kam patrí, na jedno z najkrajších námestí na Slovensku.

Slova sa ujal aj kurátor výstavy, Mgr. Jozef Baus. Ten oboznámil zúčastnených s tým, že cieľom a úlohou bolo vybrať rôzne techniky aj žánre, aby bola výstava rôznorodá. Primátorovi Antonovi Marekovi venovali na pamiatku organizátori výstavy pastelovú maľbu s názvom Komárno.

Slovo dostal aj kurátor výstavy, Mgr. Jozef Baus

 

Aktuálna výstava potrvá až do konca augusta a ide o benefičnú výstavu – pri kúpe výtvarného diela prispejete konkrétnou sumou na humanitné účely. K dispozícii sú desiatky diel, najmä obrazov a šperkov od talentovaných mladých výtvarníkov, ako aj renomovaných autorov, absolventov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF.

[nggallery id=66]

Vyjadrite svoj názor