Mix 2023. 03. 10.

Na oslavu Mesiaca knihy pripravila ARRIVA online súťaž o knižné poukážky

Dobrá kniha je už tradične obľúbeným spoločníkom pri cestovaní. Pri príležitosti Mesiaca knihy preto spoločnosť ARRIVA pripravila súťaž o knižné poukážky v celkovej hodnote 320 €, do ktorej sa môžu zapojiť fanúšikovia na sociálnych sieťach, ale aj zamestnanci spoločností ARRIVA na Slovensku.

Každý týždeň spoločnosť zverejní na svojich profiloch na sociálnych sieťach súťažnú otázku zo sveta kníh a následne vyžrebuje spomedzi účastníkov  výhercu poukážky na nákup knižných titulov podľa vlastného výberu. Pre zamestnancov ôsmich spoločností ARRIVA na Slovensku je vyhlásená interná súťaž.

Prvá otázka bola zverejnená na profile ARRIVA na Slovensku v pondelok 6. marca a znela: „Ktorá kniha bola ako prvá napísaná na písacom stroji?“. Do žrebovania o knižnú poukážku z online kníhkupectva Martinus.sk v hodnote 20 € bude zaradený každý, kto do štvrtkovej polnoci (9. 3.) napíše správnu odpoveď do komentára pod príspevok s otázkou. Prvý víťaz knižnej súťaže ARRIVA bude vyhlásený už tento piatok (10. 3.). Zostávajúce tri súťažné otázky nájdu súťažiaci v ďalších marcových týždňoch.

„Knihy a cestovanie patria k sebe, čo potvrdzuje aj množstvo cestujúcich, ktorí v našich autobusoch knihy nielen čítajú, ale občas aj zabudnú. Dobrá kniha zvyšuje pohodlie cestovania, predovšetkým na dlhšie vzdialenosti, preto veríme, že možnosť vyhrať knižnú poukážku poteší naozaj každého. Budeme sa tešiť, ak naša malá súťaž podporí záujem najmä mladých ľudí o čítanie a objavovanie nových príbehov a ich autorov,“ vysvetlil Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Marec je Mesiacom knihy už takmer 70 rokov. Pravidelné čítanie rozvíja fantáziu a tvorivosť, obohacuje slovnú zásobu a vyjadrovacie schopnosti, zlepšuje schopnosť sústrediť sa, ale slúži aj ako účinná forma oddychu a relaxu. S cieľom zvýšiť komfort cestujúcich nielen počas jazdy v autobuse, ale aj pri čakaní na spoj, vyhlásila spoločnosť ARRIVA medzi svojimi zamestnancami zbierku kníh. Tie budú ešte v priebehu marca umiestnené do novovznikajúcich miniknižníc vo vybraných zákazníckych centrách ARRIVA po celom Slovensku.