Šport 2011. 02. 12.

Na Pasienkoch sme prehrali pre fauly

Na Interi nám opäť ruže nekvitli. Prispeli k tomu aj rozhodcovia.

Úvodná štvrtina nám vôbec nevyšla a tak sa Interisti dostali do 10 bodového vedenia. Druhá štvrtina mala celkom iný obraz – ‚Obuvníkom‘ vychádzala streľba a zlepšili sa aj v obrane a tak svietil po polčase na ukazovateli stav 42:43 v náš prospech. Rýchlo nám však pribúdali aj fauly. Tak u Jonesa, ako aj u Dubovského.

Tí sa napokon vyfaulovali v poslednej štvrtine, kedy rozhodcovia odpískali veľmi biednu päťminútovku v náš neprospech. Nedokázali sme sa dostať do vyššieho vedenia, ako 4 bodového. Dve a pól minúty pred koncom zápasu sa dostali do mierneho vedenia hráči Interu a až do konca zápasu si vedenie postrážili. Nám takticky nevyšiel záver a tak sme napokon prehrali v pomere  84:81.

Dá sa povedať, že zápas zlomili tak rozporuplné a nezmyselné výroky rozhodcov, ako aj naše katastrofálne trestné hody. Pri živote nás pritom dlhý čas držala hlavne streľba spoza oblúka, na čo sa samozrejme nedá spoliehať počas celého zápasu. Prehru ale za zaslúženú považovať nemôžme.

BK Inter Bratislava – MBK Rieker Komárno 84:81 (28:18, 14:25, 16:17, 26:21)
Najviac bodov:
Miloševič 23, Lukjanec 21, Holmes 14 – Jones 21, Berkis 19, Burrows 9
TH: 25/17 – 21/13, trojky: 5 – 12, fauly: 20 – 22, rozhodovali: Ženiš, Hančík a Šramko, 700 divákov