Mesto 2020. 11. 19.

Na trati Komárno – Bratislava bude premávať nový dopravca

Na železničnej trati Komárno – Bratislava bude od 13. decembra premávať nový poskytovateľ dopravných služieb, ktorý vystrieda doterajšieho – RegioJet. Spoločnosť ZSSK, ktorá spolupracuje s rakúskou ÖBB ponúka pre svojich zákazníkov tzv. SUPERGARANCIU.

Na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno jazdiť 59 vlakov ZSSK v spolupráci s rakúskymi ÖBB, najrýchlejší trasu zvládne za 1 hodinu a 42 minút. Okrem iného predstavil nový prepravca aj tzv. supergaranciu t. j. ak ich vlak bude meškať viac ako 60 minút, vráti im polovicu z celkovej ceny cestovného lístka, ak viac ako 120 minút, vráti celú sumu.

„SUPERGARANCIU ZSSK sme sa rozhodli zaviesť medzi Bratislavou a Komárnom z toho dôvodu, že ide v podstate o uzatvorenú trať, kde je grafikon, ak nám niekto nevbehne do cesty, dobre nastavený a predvídateľný. Zároveň chceme motivovať cestujúcich, aby vymenili auto za vlak, čo má nespočetné výhody, ako sú ekologickosť alebo efektívne trávenie času odpočinkom, zábavou či prácou. No a ZSSK na tejto trati navyše ponúkne garanciu vrátenia peňazí za veľké meškanie, kdežto financie za benzín a čas strávený v zápche vám nik nevráti,” dopĺňa Hlubocký.

Nárok na SUPERGARANCIU ZSSK má každý zaregistrovaný cestujúci, ktorý si zakúpi vnútroštátny jednorazový cestovný lístok v e-shope ZSSK (na www.zssk.sk alebo v mobilnej aplikácii Ideme vlakom) a v procese nákupu pri zadávaní mena a priezviska lístok priradí k svojmu zákazníckemu kontu zadaním čísla registrácie (platba kreditom nie je podmienkou). Minimálna suma cestovného prislúchajúceho na daný vlak a úsek na uplatnenie SUPERGARANCIE ZSSK na linke Bratislava – Komárno je 1 €.

RegioJet (RJ) ukončí predaj všetkých cestovných lístkov s tarifou RJ dňom 12. 12. 2020 a ZSSK zavedie predaj cestovných lístkov s tarifou ZSSK od 13. 12. 2020. Všetky cestovné lístky predané RJ s platnosťou po 13. 12. 2020 ZSSK cestujúcim vo vlaku uzná. Na trati budú uznávané všetky železničné preukazy štandardne ako na celej sieti.

Zdroj: zssk.sk