Šport 2023. 01. 26.

Na volejbale v Komárne bolo 1000 detí!

V druhom zápase medzi Rieker UJS Komárno a Projektom RD SVF v rámci Niké Extraligy mužov vyhrali domáci volejbalisti 3:1. Prvý zápas, ktorý sa hral v utorok, vyhralo taktiež Komárno 3:0.

Stretnutie, ktoré sa hralo v stredu dopoludnia, 25.januára 2023 o 10:30 hodine bolo výnimočné a výbornou príležitosťou, aby manažment komárňanského klubu pritiahol do haly čo najviac divákov. V spolupráci s miestnymi školami ich nakoniec do haly prišlo 1000! Jedinečná akcia sa konala vďaka klubovému projektu „Škola ide na volejbal“, kde sa volejbalový klub VK Spartak UJS Komárno stretol s veľmi pozitívnou odozvou zo škôl celého okresu Komárno a samotného mesta Komárno.

Do projektu sa zapojilo 1000 detí z 19 základných škôl! Takéto podujatie v Komárne nemá obdoby a bolo unikátne! „Touto cestou by sme chceli v mene klubu poďakovať všetkým školám za účasť a spoluprácu, bola radosť s nimi komunikovať! Táto akcia sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom nielen pred, ale aj počas a po podujatí v celej športovej komunite. Bolo to v podstate pre deti v rámci vzdelávania, rovnako ako sa chodí do divadla alebo na koncert, teraz videli na vlastné oči ozajstný profesionálny extraligový volejbalový zápas. Bola to jedinečná príležitosť priblížiť deťom takýto duel, aby získali jedinečný zážitok zo športového zápasu a spoznali volejbal na ozajstnom ligovom zápase“, povedal organizátor podujatia a športový, komunikačný a marketingový manažér klubu Róbert Mihalička.

Pre deti boli pripravené rôzne súťaže, žiaci základných škôl vlastnoručne vyrobili niekoľko desiatok transparentov a povzbudzujúcich plagátov, cez prestávky boli vyhlásené súťaže, školám sa rozdali darčekové klubové predmety a stovky detí získalo autogramy od svojich volejbalových idolov na autogramiáde, ktorá sa konala hneď po stretnutí! 

Perfektná akcia od klubu z Komárna, aktuálneho majstra Slovenska, víťaza Slovenského pohára 2022, účastníka Stredoeurópskej volejbalovej ligy MEVZA a európskeho pohára CEV Challenge Cup, kde Komárno hralo napríklad aj proti historicky štvrtému najlepšiemu tímu sveta a 30-násobmým majstrom Grécka – slávnemu Olympiacosu Piraeus!