Mesto Dél-komárom 2024. 04. 24.

Najlepší týždeň v meste: Komárňanské dni a ErődFeszt začínajú!

Cez víkend 26. apríla sa začína jeden z najväčších jarných festivalov v našom regióne Komárňanské dni. Od roku 1992 sériu slávnostných programov na počesť slávnej bitky pri Komárome v roku 1849 spoločne organizujú Komárno (SK) a Komárom (HU). Festival tento rok víta návštevníkov množstvom kultúrnych, športových a rodinných programov, ako aj koncertov.

Dňa 26. apríla sa Dôstojníckom pavilóne v Komárne uskutoční spoločné slávnostné zasadnutie správnej rady, na ktorom budú odovzdané vyznamenania, ceny Pro Urbe a ceny primátora mesta. V sérii podujatí trvajúcich do 5. mája sa predstavia napríklad DollyOcho MachoCaramelRepublic, Margaret Island, P.Mobil či Beatrice, no samozrejme nebude chýbať ani historická konferencia a medzinárodná súťaž v pouličnom behu.

Po skončení Komárňanských dní sa od 3. do 5. mája  začína ErődFest, na ktorom vystúpia populárni umelci maďarskej hudobnej scény, medzi ktoré patria CharliePogány IndulóBalhalouisianaKowalsky meg a VegaBSWNew Level EmpireDzsúdló Tankcsapda.

Béla Keszeghstarosta mesta Komárno, zdôraznil, že tohtoročný festival privíta záujemcov s mnohými populárnymi slovenskými a maďarskými interpretmi, medzi ktoré patria Polemic, Tamás Horváth či Neoton Família. Aj tentoraz sa oplatí poobzerať sa medzi remeselnými uličkami a stánkami s vínom. 1. mája sa v Starej pevnosti uskutoční ľudový umelecký festival s husárskymi vystúpeniami.

Podrobnosti o sérii programov v Komárne sú k dispozícii na webovej stránke podujatia a programy v Južnom Komárome na webovej stránke mesta, Facebookuiranykomarom.hu a v aplikácii Peňaženka prostredníctvom Klubovej karty Komarom.