Mix 2019. 03. 30.

Najlepšie reštaurácie v Komárne, ktoré oslovia nejedného labužníka

Hľadáte nejaké pekné miesto, kam by ste zobrali svoju polovičku na romantickú večeru, či reštauráciu pre svadbu alebo firemný večierok? Komárno ponúka množstvo takýchto miest a my vám prinášame tie, ktoré nás oslovili najviac.

Kortina Komárno

Tento reštauračno-relaxačný komplex ponúka svoje služby v priestoroch pevnostného systému aj pre tých najnáročnejších návštevníkov. Steak, domáce cestoviny alebo divinu si môžete dopriať v jednej z dvoch reštaurácií alebo v letnom období aj na terase s detským ihriskom. Pre účely firemných večierkov či zasadnutí má reštaurácia k dispozícii konferenčnú sálu, vináreň či cigarovňu. Okrem reštauračných priestorov tu nájdete aj ubytovanie a wellness, čo dodá čerešničku na torte pri chvíľach s milovanou polovičkou.

Zdroj foto: facebook.com

Bella Restaurant & Penzion

Ak hľadáte reštauráciu s príbehom, ste na správnom mieste. Miesto totiž dýcha príbehom škandalózneho vzťahu spisovateľa Móra Jókaiho s jeho o viac ako 50 rokov mladšej lásky Belly, ktorá sa stala jeho manželkou. Počas návštevy nás protagonisti tohto príbehu sprevádzajú po celý čas. Bella totiž v podobe sochy v  životnej veľkosti sedí na barovom pulte reštaurácie a Jókai, ako gentleman, je zvečnený na veľkoplošnej maľbe. Okrem rozprávkovej atmosféry si návštevníci môžu užiť klasické jedlá zo slovenskej i maďarskej kuchyne. Po romantickej večeri sa môžu návštevníci tiež presunúť do penziónu, ktorý dýcha historickou atmosférou starobylej mestskej štvrte v kontraste s moderným zariadením.

Zdroj foto: bellapanzion.sk

ZUCCA Ristorante

Ak ste si niekedy priali, že by ste chceli mať kúsok Talianska vždy nablízku, tak bolo vaše prianie splnené. V tejto reštaurácii preto nemôžu chýbať spaghetti, pizza, morské plody a iné špeciality ani aj jedlá z miestnej kuchyne. Samotná pizza je vyrobená podľa pôvodnej talianskej receptúry a ingrediencie sú priamo z Talianska. Cestoviny, rovnako ako ostatné zložky jedál, sú vždy čerstvé a mäso je v BIO kvalite. Luxusný taliansky obed si takto môžete dopriať kedykoľvek budete chcieť. Buon appetito, amici!

Zdroj foto: facebook.com

Hotel Bow Garden

Priestory reštaurácie sú súčasťou hotelovo-relaxačného komplexu v centre Komárna. Samotný hotel vznikol rekonštrukciou židovskej synagógy a starých vinárskych závodov so 165 ročnou históriou. Miesto na večerný bowling s priateľmi či romantickú večeru na terase osvetlenej sviečkami môžete zažiť priamo v reštaurácii, ktorá okrem príjemnej atmosféry aj personálu ponúka široký sortiment európskej kuchyne, ľahkých šalátov či chutných rybacích špecialít. Oddych po večeri môžete nájsť v jednom z hotelových izieb alebo naopak vo fitness centre.

Zdroj foto: facebook.com

Prestige Restaurant & Cafe

Luxusné jedlo, príjemné priestory a nádherný výhľad na Dunaj. Toto všetko môžete nájsť v reštaurácii pri Dunaji, ktorá očarila už nejedného návštevníka. Jedinečné priestory reštaurácie vás očaria, či už si chcete dať kvalitné víno po ťažkom dni, ľahký dezert alebo lahodný steak. V priestoroch tiež môžete nájsť aj miesto pre vašu vysnívanú svadobnú zábavu, oslavu narodenín či firemný večierok. Počas horúcich letných dní nejeden návštevník tiež nepohŕdne nočným výhľadom na Dunaj z terasy s pohárom chladeného drinku v ruke.

Zdroj foto: prestigerestaurant.sk

Apali Restaurant & Pension

Vedeli ste, že svoj nedeľný obed si môžete priamo spojiť s prechádzkou popri Váhu? Práve túto lokalitu s príjemnou atmosférou tu ocení nejeden návštevník. Či už máte chuť na denné menu, alebo niečo zo stálej ponuky, popri kvalitnom víne si každý príde na svoje. Rodinnú pohodu zaručí kútik pre deti popri letnej terase a vaše firemné stretnutie oživí grilovačka.

Zdroj foto: booking.com

Navštívili ste už niektoré z týchto  miest? A ako sa vám páčilo? Podeľte sa s nami v komentároch!