Šport 2017. 06. 15.

Najmladší plavci PO KomKo Komárno opäť výborne!

Naši najmladší plavci – Šimon Peťkovský (10 rokov) a Branislav Čéry (10 rokov) mimoriadne úspešne reprezentovali náš Plavecký oddiel KomKo Komárno a tým samozrejme aj mesto Komárno, na Letných Majstrovstvách Slovenskej republiky v 50-metrovom bazéne v metropole východu – Košiciach.

V konkurencii 297 plavcov z 47 oddielov, klubov z celej Slovenskej republiky naša mini výprava získala 7x umiestnenie na stupňoch víťazov a zároveň si naši plavci vytvorili vo všetkých discplínach výrazné osobné rekordy.

Šimon Peťkovský si vybojoval  3 x 2. miesto v disciplínach 50 metrov prsia, 200 metrov voľný spôsob a 400 metrov voľný spôsob. Ďalej získal 4 x bronzovú medailu v disciplínach 50 metrov voľný spôsob, 100 metrov prsia a v displínach 100 a 200 metrov znak. Na 100 metrov voľný spôsob obsadil 4. miesto.

Braňo Čéry si vyplával 9. miesto na 100 metrov motýlik, 12., 18., 22. a 26. miesto v disciplínach kraul, motýlik.

Všetky disciplíny zaplávali vo svojich najlepších osobných rekordoch a viackrát ešte lepšie ako na krátkom 25–metrovom bazéne.

Tieto výsledky dosiahli so svojím prístupom k pretekom, svojou bojovnosťou, pravidelnou a systematickou prácou vo vode a samozrejme aj v spolupráci so školami jednotlivých plavcov, ktoré im umožnili záverečnú prípravu.