Šport 2021. 10. 21.

Najnovšie úspechy plavcov Delta klubu Komárno

V dňoch 15.-17.10.2021 sa plavci Delta klubu Komárno predstavili na najlepšie obsadenom mítingu v Čechách – Plzenských Šprintoch. 16.10.2021 sa zas najmladšia plavkyňa Emma Schmelhaus predstavila na tradičných pretekoch o Pohár Delfína v Nových Zámkoch.

Kvalifikačné podujatie na ME a MS v krátkom bazéne prilákalo kompletnú Českú, Rakúsku, Poľskú špičku ako aj kluby z Maďarska, Švajčiarska  a Slovenska.

Klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovali v Českej republike: Alexandra Gálová, Ema Szászová a pod hlavičkou reprezentácie SR aj Miriama Szászová.

Alexandra Gálová sa predstavila na krauliarskych disciplínach a na 50m znak. Obrovským úspechom bol jej postup do večerného „B“ finále na 400m voľným spôsobom, v ktorom obsadila 5. miesto.

Ema Szászová dokázala z troch štartov dvakrát zaplávať osobný rekord.

Miriama Szászová dokázala až v troch disciplínach postúpiť do „B“ finále. Z desiatich štartov dokázala 7 krát prekonať svoje osobné rekordy.

16.10.2021 sa zas najmladšia plavkyňa Emma Schmelhaus predstavila na tradičných pretekoch o Pohár Delfína v Nových Zámkoch. Postupne sa predstavila až v šiestich disciplínach, pričom až päť krát dokázala zaplávať lepší čas ako bol jej doterajší osobný rekord. Všetky štarty dokázala premeniť na umiestnenia na stupňoch víťazov. Zlato získala na 50m a 100m prsia, striebro na 50m motýlik a 100m polohové preteky, bronz na 200m prsia a 50m znak.

Zdroj: Delta klub kn