Mesto Dél-komárom 2023. 07. 17.

Najvýznamnejšie pamiatky Komárna a Komáromu predstaví virtuálny sprievodca

Bezplatná mobilná aplikácia s názvom Guide&Hand je určená na prezentáciu pamiatok a zaujímavostí nášho mesta.

„Po stiahnutí zadáte lokalizačné údaje mobilného telefónu, takže program rozpozná polohu a následne dáva rôzne návrhy, čo sa v Komárome oplatí vidieť. So stiahnutím vám ochotne pomôžu pracovníci kancelárie Tourinform, no k aplikácii sa dá jednoducho dostať aj zadaním do prehliadača Google alebo naskenovaním QR kódu na tabuliach Guide&Hand vyvesených na Jókaiho námestí alebo pred kanceláriou Tourinform.“

Aplikácia poskytuje aj virtuálneho sprievodcu, ktorý obsahuje všetky dôležité informácie o konkrétnej atrakcii, píše sa v informačnom hárku.

Aplikácia ponúka prehliadky a prechádzky v Komárome, ako napríklad: prehliadky pevnosti, cyklistické výlety a pamiatky, ku ktorým sa dá v rámci mesta dostať dlhšou či kratšou prechádzkou. Aplikáciu je možné okrem maďarčiny stiahnuť aj v angličtine, nemčine, slovenčine a poľštine.

Popri virtuálnych prehliadkach sa aj naďalej budú konať tematické prehliadky organizované Tourinformom v južnom Komárome. Najbližšie môžeme napríklad spoznať prírodné poklady Ostrova sv. Pavla 29. júla, teda v sobotu budúceho týždňa. Viac o programe sa dočítate na iranykomarom.hu a na facebookovej stránke kancelárie!

Zdroj: komarom.hu