Mesto 2019. 09. 10.

NARKS priniesla bezplatné realitné poradenstvo počas svojej roadshow aj do Komárna

V pondelok 9. septembra mali obyvatelia mesta možnosť zúčastniť sa akcie venovanej realitnému poradenstvu. Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska priniesla v rámci svojej roadshow s názvom „Reality vo vašom meste“ stretnutie s odborníkmi z nehnuteľností.

Návšteva Komárna a ďalších osem miest je prioritne venovaná bezplatnému poradenstvu o realitách, vývoji cien, financovaní a podnikaní v tejto oblasti. Okrem odborníkov na nehnuteľnosti v oblasti Komárna sa verejnosť mala možnosť obrátiť aj na prezidenta NARKS Jána Palenčára, generálnu sekretárku Zuzanu Jakabíkovú, analytika NARKS Martina Lazíka a ďalších.

„Klienti sa hlavne informujú o tom, ako sa vyvíjajú ceny nehnuteľností, na čo si dávať pozor pri podpisovaní zmlúv a tiež možnosti financovania. V rámci roadshow tiež prinášame cenové analýzy, to znamená, že pokiaľ klient príde a povie akú nehnuteľnosť vlastní, my sme mu schopní vystaviť certifikát o cene jeho nehnuteľnosti,“ povedal o službách asociácie, nielen v rámci roadshow, prezident NARKS Ján Pálenčár.

To, že NARKS považuje za dôležité aj regióny, preukazuje aj tým, že za významnú zastávku považuje práve Komárno. Členom predsedníctva NARKS je v tejto oblasti Zsolt Szabó, ktorý vníma poslanie asociácie a jej členstvo nasledovne: „Národná asociácia je asociáciou pre ľudí a podnikateľov a chceme aby tie pravidlá boli nejakým spôsobom usmerňované. Aby ľudia, či už podnikatelia alebo fyzické osoby, naozaj vnímali, že je veľa korektných realitných odborníkov.“ Ľudia sa napríklad aj vďaka jeho členstve môžu kedykoľvek obrátiť v rámci realitného poradenstva na členov NARKS aj v našom regióne.