Región Dél-komárom 2023. 07. 07.

Naskoč na KombiBike a objavuj mestá na oboch stranách Dunaja

To, že maďarský Komárom je len na skok od nás je každému miestnemu známe. Systém cezhraničnej požičovne bicyklov KOMBIbike je preto jednoznačne atraktívny nie len pre miestnych, ale aj turistov. Bicykle je možné požičať si na deviatich miestach na Slovensku i v Maďarsku vrátane Komárna a Komáromu. Denne je dostupných až 130 bicyklov!

Dostupné sú klasické i elektronické bicykle, tie na jedno nabitie dokážu prejsť až 40 kilometrov. Vďaka bicyklom sa jednoducho dostanete do Taty, Kolárova či susedného Komuáromu.

„Obyvateľom Komárna a Komáromu  a turistom dôžeme poskytnúť úplne nový druh služieb. Aj touto investíciou sa snažíme posilniť ekologický spôsob dopravy! Naše mesto je základňou pre elektromobily, keďže sa tu vyrábajú batérie umožňujúce zelenú dopravu, ale aj elektrobusy. Vyzývam miestnych aj tých, ktorí k nám prídu, aby využili príležitosť, využili službu KOMBIbike a sadli na bicykel,“ približuje službu primátor mesta Komárom, Attila Molnár.

Podrobný popis programu KOMBIbike a ďalšie informácie sú k dispozícii na stránke kombibike.eu . Záujemcovia si pomocou jednoduchej registrácie a prihlášky môžu bicykle ihneď vyskúšať a začať bicyklovať.