Mix 2021. 03. 18.

Nemocnica AGEL Komárno z dôvodu pandémie ponechala len jeden vstup do nemocnice

Z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie a snahy dôsledne dbať na dodržiavanie protiepidemických opatrení všetkých občanov, ktorí prichádzajú do Nemocnice AGEL Komárno či už na testovanie alebo očkovanie, vedenie nemocnice prijalo nové organizačné opatrenia. Od pondelka, 22. marca 2021 bude možné dostať sa do nemocnice len cez hlavný vchod na ulici Mederčskej. Nemocnica prosí všetkých, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a ochrany pred koronavírusom dodržiavali všetky stanovené pravidlá v prevencii proti koronavírusu.

,,Nemocnica AGEL Komárno má veľmi dobre zorganizovaný systém vakcinácie vo vakcinačnom centre, ako aj činnosť v rámci mobilného odberového miesta či už na antigénové, alebo PCR testy. Z uvedeného dôvodu je v areáli nemocnice výrazne zvýšený počet ľudí, čo nemocnica bez problémov zvládne, musí však vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu mať pohyb osôb v nemocnici pod kontrolou. ,,Práve pre ochranu pacientov, zdravotníkov aj všetkých, ktorí sa k nám prichádzajú očkovať alebo testovať, a predovšetkým z dôvodu, či dodržujú platné protiepidemické opatrenia, od pondelka 22. marca 2021 bude možné vstúpiť do areálu nemocnice len z hlavného, kontrolovaného  vchodu na ulici Mederčskej,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška. Zadný vchod z ulice Malá Jarková sa z dôvodu nepriaznivej epidemickej situácie uzatvorí a bude na ňom uverejnený oznam, že dostať do nemocnice sa dá len cez hlavný vchod. 

Nemocnica AGEL Komárno má aj vďaka všetkým, doteraz prijatým opatreniam situáciu vo vývoji pandémie pod kontrolou. Najmä z pohľadu počtu infikovaných zdravotníkov je výrazne lepšia. ,,K dnešnému dňu máme 9 kolegov s koronavírusom, 7 je v karanténe. Zdravotnú starostlivosť si naďalej vyžaduje 38 pacientov s koronavírusom na bežných lôžkach a 4 na pľúcnej ventilácii. Okrem toho je v nemocnici hospitalizovaných 141 pacientov s inými ako covidovými diagnózami. 

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)