Mesto 2021. 11. 03.

Nemocnica AGEL Komárno začala s prípravou III. fázy reprofilizácie

V znamení hospitalizácie v drvivej väčšine prevažne neočkovaných pacientov s koronavírusom sa nesie aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Komárno. Vzhľadom na nárast počtu ochorení v regióne, nemocnica už začala s prípravami na III. fázu reprofilizácie. Pozitívnou informáciou je minimálny počet nakazených zamestnancov. Komárňanská nemocnica za minulý týždeň zaočkovala vyše 1600 záujemcov jednak v nemocnici, ale aj vo Veľkokapacitnom očkovacom centre v Nitre.

,,Aktuálne máme hospitalizovaných 14 pacientov s potvrdenou diagnózou covid-19, z toho traja si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, nikto z týchto 14 pacientov nebol očkovaný proti koronavírusu. Jeden pacient je suspektný,“ informoval riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška. Priaznivá je v komárňanskej nemocnici situácia so zamestnancami, koronavírus je potvrdený len u jedného. Nemocnica v rámci pokynu ministerstva zdravotníctva prechádza do III. fázy reprofilizácie, čo znamená navýšenie počtu lôžok pre pacientov s covidom na 45 a 6 lôžok UPV.

Nemocnica celkovo situáciu zvláda, na základe skúseností z oboch predchádzajúcich fáz vedia zdravotníci  dobre predpokladať vývoj pandémie a prijať včas potrebné organizačné opatrenia. Plánované operácie zatiaľ bežia bez obmedzení, v nemocnici platí  zákaz návštev s výnimkami pre pacientov v terminálnom štádiu.

Naplno beží testovanie v mobilnom odberovom mieste, a to tak PCR testami, ako aj antigénovými testami.  Nemocnica AGEL Komárno stále eviduje aj slušný záujem ľudí o očkovanie, očkuje sa každý pracovný deň od 7,15 do 14,00hod. Záujemcovia sa môžu registrovať cez NCZI alebo na konkrétny deň a čas na webovom portáli spoločnosti AGELhttps://portal.agel.sk/ex-page-two?tagTrg=ten-in-kn&step=1&exam_type=notCovid, kde je možné si vyhľadať Vakcinačné centrum Komárno a prihlásiť sa. Pred očkovaním treťou dávkou sa záujemcovia musia preukázať platným certifikátom (digitálny preukaz EÚ) o absolvovaní očkovania druhou dávkou. Pracovník vakcinačného centra následne overí podmienku uplynutia stanoveného časového obdobia od podania 2. dávky:

– Imunokompromitovaní pacienti – najskôr 4 týždne od podania 2. dávky

– Imunokompetentní pacienti – najskôr 6 mesiacov od podania 2. dávky

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK