Mesto 2021. 02. 22.

Nemocnica v Komárne začala cez víkend s očkovaním učiteľov

Nemocnica v Komárne začala v sobotu s očkovaním pedagógov do 55 rokov. Na školách zároveň pokračovalo cielené testovanie rodičov a pedagógov. Do škôl boli odovzdané aj ochranné pomôcky.

Prvý z pedagógov bol zaočkovaný v sobotu ráno. Celkovo sa počas víkendu mohlo dať zaočkovať 480 pedagógov.

Koordinátorka očkovania, námestníčka nemocnice v Komárne, doktorka Gabriella Filkó tiež povedala pár slov na margo očkovania: „My pedagogických pracovníkov považujeme za súčasť kritickej infraštruktúry. Začíname očkovať látkou Astra Zeneca a očkujeme pracovníkov pod 55 rokov.

Prostredníctvom okresného úradu dostalo 512 komárňanských pedagógov rôzne ochranné pomôcky. Prednosta okresného úradu Pál Banai Tóth ich osobne odovzdal zástupcom miest a obcí. Samospráva doplní pomôcky o rúška pre deti. „Do škôl budú distribuované v pondelok (22. 2.). Vynaložíme maximálne úsilie, aby školské zariadenia mohli naďalej fungovať a pedagógovia sa mohli osobne venovať deťom,“ skonštatoval primátor Komárna Béla Keszegh.

Mesto na svojej Facebookovej stránke prinieslo aj nasledovné zhrnutie z víkendového testovania: „V sobotu a nedeľu otestovali na odberných miestach zriadených samosprávou 9426 osôb, z ktorých bolo 110 pozitívnych, čo znamená 1,16% infekčnosť. Pred týždňom, za sobotu a nedeľu, dosiahla miera infekčnosti 1,32%.“

Zdroj: TASR, Mesto Komárno