Mix Dél-komárom 2022. 06. 22.

Noc múzeí v Maďarsku sa bude konať už túto sobotu. Zapojí sa aj Komárom

Na Slovensku máme už tohtoročnú tradičnú akciu s názvom Noc múzeí za sebou, ale môžeme si dať repete u susedov v Maďarsku. Už v sobotu 25. júna budú v jednotlivých inštitúciách prebiehať koncerty, komentované prehliadky, interaktívne aktivity, rôzne rodinné programy a množstvo prekvapení!

Hlavným miestom pre program bude mesto Szolnok, avšak ani Komárom neostane bez zážitkov.

„Program sme prvýkrát organizovali pred ôsmimi rokmi. V posledných rokoch sme mali množstvo zaujímavých interaktívnych prezentácií. 25. júna predstavíme záujemcom, aby návštevníci mohli nahliadnuť do niekdajšieho každodenného života roľníkov, rybárov a stolárov. Jednotlivé nástroje bude možné aj vyskúšať a na vlastnej koži.“

Vstup na interaktívne prednášky so začiatkom o 18:00 , 20:00 a 22:00 hodine je bezplatný, je však potrebná registrácia. Registrácia je možná v piatok od 9:00 do 17:00 v Múzeu Györgya Klapku na čísle (+36) 34 / 344-697.

Noc múzeí je z hľadiska počtu návštevníkov najobľúbenejším kultúrnym programom Maďarska: v priemere zúčastnené inštitúcie registrujú viac ako 300 000 vstupov.

Noc múzeí sa netají zámerom vzbudiť záujem tých, ktorí múzeá nenavštevujú alebo ich navštevujú len zriedka. Preto je dôležité ukázať, že múzeá dokážu návštevníkom predstaviť naše tradície a hodnoty inovatívnym spôsobom, v súlade s audiovizuálnymi potrebami 21. storočia, so vzrušujúcimi, zaujímavými muzeálnymi pedagogickými nástrojmi a zapojením umelcov.

Zdroj: komarom.hu