Kultúra 2016. 09. 27.

Nosenie a kontaktné rodičovstvo v praxi, alebo predstavíme Vám Komárňanský nosiaci klub

Bohužiaľ, ľudia si ešte stále myslia, že bábätká netreba rozmaznávať. Nesmú sa brať na ruky, že sa majú nechať vyplakať a treba ich kojiť v trojhodinových intervaloch. Zatiaľ čo skúsenosti mamičiek hovoria, že dieťa má byť nosené, malo by s matkou spoločne spať a kojiť sa na požiadanie. Toto sú základy kontaktného rodičovstva.

Náš Komárňanský nosiaci klub uznáva tieto zásady, a preto chceme podporiť všetky mamičky, budúce matky, ktoré chcú vychovávať svoje deti v tomto duchu. Podporné stretnutia mávane každý druhý týždeň, kde srdečne vítame mamičky, ktoré si chcú vychutnávať nosenie svojho dieťatka. Môžu si tiež vyskúšať rôzne ergonomické nosiče a šatky, alebo sa len tak stretnúť s inými mamičkami so spoločnými názormi.

K blížiacemu sa sviatku Medzinárodného týždňa nosenia detí aj náš klub prichystal rôzne programy, na ktoré očakávame každého záujemcu. Miesto programov sa nachádza v Shopping centre (bývalý Prior), v Detskom kútiku na treťom poschodí. Všetky programy sú bezplatné. Čaká na Vás aj bohatá tombola, kde môžete vyhrať ako hlavnú cenu ergonomický nosič.

14408343_10154565345734494_2114475000_o

Foto: ilustračné foto