Región Dél-komárom 2024. 07. 09.

Nová plavecká hviezda, ktorá trénuje v Komárome, sa prebojovala na olympiádu!

Len 15-ročná Jackl Vivien získala na svojich prvých majstrovstvách Európy dve medaily. Dievča z Tatabánye, ktoré získalo zlatú a striebornú medailu a na olympiáde štartuje v dvoch číslach, už žiari ako nová hviezda tohto športu. To všetko by však nebolo možné bez podpory trénerky Márty Kocsisovej, ktorá je po jej boku od začiatku.

Márta Kocsis povedala, že talent Vivien sa prejavil už vo veku štyri a pol roka. Už podľa neho bolo vidieť, že vodu veľmi dobre ovláda, vodu miluje a rýchlo sa naučila štyri druhy plávania. Okamžite vynikala medzi svojimi rovesníkmi.

Cesta vedúca k olympiáde má pre nich nabitý program. Cestujú do Vilniusu na Majstrovstvá Európy mládeže, kde sa Vivien zúčastňuje už tretíkrát, hoci je stále tínedžerkou. Márta Kocsis povedala, že od 8. júla budú trénovať v tréningovom kempe, potom 29. júla budú súťažiť v disciplíne 400 polohové preteky a 30. júla v šprinte na 1500 kilometrov .

K skvelým výsledkom im zablahoželal aj konateľ kúpeľov Brigetio Bálint Turi, ktorý zdôraznil, ako tvrdo Vivien a Márta pracovali.

O podmienkach v Paríži Márta Kocsis povedala, že vycestujú skôr, aby si Vivien zvykla na lokalitu a bazén.

Po európskom šampionáte bolo jasné, že Vivien nastúpi na parížsku olympiádu s veľkými šancami, a to v dvoch počtoch. Márta Kocsisová informovala, že príprava na olympijské čísla si nevyžaduje špeciálne tréningové metódy, keďže dve čísla si vyžadujú podobnú prípravu.

Doterajšie výsledky sú podľa Márty Kocsisovej samé o sebe obrovským úspechom a akékoľvek ďalšie výsledky odteraz sú už len bonusom. Potvrdila, že na olympiáde sa všetko stihne, ale nechce predpovedať, nikdy predtým to nerobila.

Účasť na olympiáde je sama o sebe obrovským úspechom, no Vivien Jackl a Márta Kocsis pri tom nekončia. Každý tréning, každá súťaž je ďalším krokom k ešte svetlejšej budúcnosti, kde cieľom nie je nič iné, ako byť v najlepšej forme a užívať si radosť z pretekov.

(na základe článku kemma.hu)