Mix 2019. 01. 25.

Nová zubná ambulancia v Komárne pre deti aj pre dospelých

Už čoskoro otvorí svoje brány súkromná zubná ambulancia Dentalife pre dospelých aj deti. Zlá situácia s dlhodobým nedostatkom detských zubných lekárov by sa tak mala vyriešiť. 

Podľa stomatologičky a prevádzkovateľky ambulancie Kariny Kóšovej sa v dnešnej dobe len málokto zaoberá  starostlivosťou o detské zuby, pričom nedostatok detských  zubárov nie je charakteristickou len pre náš región. K. Kóšová však ani na sekundu neváhala, či sa bude okrem dospelých zaoberať aj zúbkami detí: „K deťom treba mať samozrejme úplne iný prístup, ako k dospelým. Myslím si ale, že si s deťmi celkom dobre rozumiem. Dôležité je, aby sa so zubnou ambulanciou oboznámili v čo najmladšom veku a aby získali čo najpozitívnejší prvý dojem z návštev ambulancie.“

Stomatologička Karina Kóšová navštevovala Gymnázium Hansa Selyeho v Komárne a práve tu sa rozhodla, že by chcela byť zubárkou. Už počas strednej školy sa zúčastnila viacerých odborných konferencií. Práve ona bola tou, ktorá do nášho mesta priniesla prevenčný projekt Spolu za zdravý a krásny úsmev, ktorý sa tento rok konal na Klapkovom námestí už po tretíkrát. Pozoruhodné je aj to, že napriek svojmu mladému veku sa môže pýšiť viacročnými skúsenosťami.

„V Komárne som začala pracovať pred dvoma rokmi a zároveň som slúžila na pohotovosti v Nitre. Moja práca je aj mojou vášňou. Mám veľmi dobrý pocit, že môžem každý deň pomáhať ľuďom,“ hovorí lekárka, od ktorej sme sa dozvedeli, že by v budúcnosti by chcela spolupracovať s miestnymi škôlkami a školami. Chcela by tu deťom prednášať o starostlivosti ústnej dutiny a o prevencii pred zubným kazom. „Som presvedčená, že motivácia detí a rodičov k správnej ústnej hygiene je veľmi podstatná,“ uzatvára.

Ordinácia Dentalife očakáva malých aj veľkých zároveň v ambulancii na Elektrárenskej ceste pod číslom 156/3 už od januára.

Termín si môžete objednať na telefónnom čísle 0910 718 880, alebo správou na emailovej adrese: info@dentalife.sk.