Región 2019. 04. 16.

Novinka pre milovníkov adrenalínu: Štvorkolková túra pri Dunaji!

Vášeň z adrenalínu kombinovaná krásami prírody nášho regiónu. V obci Patince, vzdialenej len 13 km od Komárna, si už môžete prenajať štvorkolky, ktorými viete navštíviť celé Podunajsko.

Michal Mádel sa pred piatimi rokmi presťahoval z Komárna do Patiniec. Pred samotným sťahovaním sa pravidelne motorkoval, časom však jeho koníček nahradila rodina. Túžba po adrenalíne mu ale zostala. „Po tom, čo mi motorka v garáži zapadala prachom, rozhodol som sa ju predať. Následne som však objavil štvorkolky, o ktorých sa dá povedať, že boli láskou na prvý pohľad. Jazda v prírode bola pre mňa relaxom, postupom času sa ku mne pridali aj susedia, a nakoniec prepadli tomuto koníčku aj kamaráti a okolie. A tak prišla myšlienka, či tento relaxačný šport neukázať aj ďalším,“ prezradil Michal, o začiatkoch QuadZone Path, ktorý ponúka štvorkolkové túry.

V súčasnosti máme v QuadZone k dispozícii 4 štvorkolky. Michal sa osobne zúčastňuje každej túry ako sprievodca. „Prenájom štvorkoliek je na báze hodinovej sadzby a zahŕňa všetko potrebné vybavenie. Každému najprv odporúčam, aby si vyskúšal len jednu hodinu, pretože sa ľudia z riadenia štvorkolky celkom unavia. Nesmú jazdu podceňovať, aj keď ide o štvorkolesové vozidlo, ktoré je o niečo stabilnejšie ako motorka. Na začiatku vždy realizujem rýchlokurz, kde si preberieme základy vozidla, základy zatáčania, brzdenia, cúvania a chod do a z kopca. Počas túry už však neplatia žiadne pravidlá. Ako ďaleko a kam ísť, záleží len na účastníkoch. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria niektoré časti Dunaja, Komárna a okolitých dedín,“ dodal tvorca nápadu štvorkolkových túr.

Popri vynikajúcich rodinných zájazdoch musia nájomníci spĺňať určité podmienky: „Štvorkolky môžu riadiť iba osoby staršie ako 18 rokov, ktoré sú držiteľmi vodičského preukazu skupiny B. Často sa však stáva, že príde celá rodina aj s malými deťmi, ktoré ale štvorkolky riadiť nemôžu. Keďže je však každé vozidlo vybavené dvoma miestami na sedenie, aj mladšie deti si tak prídu na svoje, “ dodal Michal Mádel.

QuadZone Path sa teší na všetkých záujemcov o adrenalínové športy, ktorí chcú zažiť nové a vzrušujúce túry prípadne takýmto spôsobom spoznať región Podunajska.

Ak si chcete rezervovať termín na štvorkolkovú túru, môžete tak urobiť na Facebook stránke QuadZone Path alebo na telefónnom čísle 0949 237 295.