Šport 2011. 09. 20.

Novým centrom Komárna by mohol byť J.C. Mathis

V dvojzápase v Čechách sa stal najlepšie bodujúcim hráčom Komárňanov, skúška však stále pokračuje.

Basketbal má v krvi – profesionálnym basketbalistom a neskôr aj trénerom bol aj jeho otec John.

204 cm vysoký forward však nie je typickým centrom a tak je otázne, ako zastane svoj post centra. Skúseností má však na rozdávanie – tak z Európy, ako aj zo Spojených štátov. Vo svojich takmer 29 rokoch (oslavuje už 23. septembra) má za sebou účinkovanie v Rakúsku, Španielsku, krátku zastávku v Taliansku a v kvalitnej americkej D-League, ktorej tímy sú farmami tímov NBA. V drese Sioux Falls Skyforce sa v roku 2007 dostal do semifinále súťaže, kde len o dva body prehrali s neskoršími víťazmi ligy z Dakoty.

Podľa dostupných informácii ide o ofenzívne dobre vybaveného hráča, ktorý napriek pozícii má dobrú mušku aj zo strednej a dlhej vzdialenosti.

Poslednú sezónu začal v americkej D-League a dokončil ju v španielskom tíme Feve Oviedo Baloncesto, ktorému pomohol v postupe do tretej najvyššej tamojšej súťaže.

Či ostane v Komárne, sa dozvieme zrejme už tento víkend po dohratí kvalitne obsadeného turnaja Göcsej Kupa, na ktorom by už mohol nastúpiť aj Polk, ktorý sa vrátil spoza mora. Držíme chalanom palce!

Vyjadrite svoj názor