Šport 2020. 12. 08.

Novým predsedom Kajak & kanoe klubu v Komárne sa stal bývalý reprezentant Viktor Demin

Bývalý reprezentant rýchlostnej kanoistiky Viktor Demin sa stal novým predsedom renomovaného športového klubu v Komárne. Rozhodlo sa tak na vyhodnotení v utorok 8. decembra. Nový predseda má prichystané pozitívne zmeny.

Hlasovanie prebiehalo online v dňoch 4. – 11. decembra. Bývalý reprezentant v rýchlostnej kanoistike sa na vyhodnotení 8. decembra stal absolútnym víťazom.

„Som veľmi vďačný za šancu, ktorú som od organizácie Kajak Kanoe Klub dostal. Môžeme sa pýšiť veľmi istým zázemím, preto patrí veľká vďaka predošlému vedeniu, mestu Komárno, Slovenskému Zväzu Rýchlostnej kanoistiky, Slovenskému Olympijskému Výboru, sponzorom a samozrejme deťom a ich rodičom. Funkciu predsedu klubu beriem ako povolanie. Ako bývalý reprezentant rýchlostnej kanoistiky spravím všetko preto aby som zúročil svoje skúsenosti v rámci nových projektov, vďaka ktorým sa zvýši kvalita doteraz poskytovaných služieb a zároveň sa rozšíri portfólio služieb a to všetko v prospech správneho rozvoja detí,“ povedal o svojej novej funkcii Viktor Demin.

Viktor Demin bol súčasťou K4 v zostave s Marekom Krajčovičom, Matejom Michálekom, Gábor Jakubíkom. Jeho najväčšou zásluhou je získanie striebra v K4 1000m na majstrovstvách Európy 2014 v Nemecku a 5. miesto na majstrovstvách sveta v Rusku v roku 2014. Klub sa pod vedením Demina bude pripravovať na deviatu účasť kajakárov na olympiáde.