Kultúra 2024. 04. 04.

Ocenenie Fénix nám uniklo o vlások – chýbalo len 163 hlasov

Udeľovanie ceny „Fénix – Kultúrna pamiatka roka“ rozprúdilo naše mesto v noci z utorka na stredu. V hlasovacej súťaži, ktorá trvala do 2. apríla 2024, sme zo všetkých síl bojovali o zisk titulu a s ním spojenú odmenu – obnovu pevnosti v Komárne. 

Ako to už v tomto čase v Komárne býva, ľudia sa navzájom povzbudzovali k hlasovaniu a do rána 3.apríla sa zdalo, že sa nám súťaž podarilo vyhrať. Situácia sa však, žiaľ, poobede zmenila – k víťazstvu chýbalo celkovo 163 hlasov!

Víťazom sa stala Kúria Andrássyovcov v Gombaseku s 20 422 hlasmi a druhá skončila budova kasární našej pevnosti s 20 259 hlasmi. Aj napriek „porážke“ však môžeme byť opäť na seba hrdí: áno, v našom meste bola opäť skvelá spolupráca, pre dobrý, spoločný cieľ.

K situácii sa vyjadrili aj na oficiálnej Facebookovej stránke pevnosti:

“Milí naši priatelia! S počtom 20 259 hlasov sme žiaľ skončili na 2. mieste. Sme nesmierne vďační za váš čas, podporu a veľký počet hlasov, ktoré ste nám venovali. Je to pre nás veľká pocta a je vidieť, že naša práca má zmysel. Dúfame ešte v ocenenie odbornou porotou. Víťazovi hlasovania blahoželáme, vykonal veľký kus práce, ako aj všetci ostatní z nominovaných kultúrnych pamiatok. Každá jedna z nich by si zaslúžila ocenenie. Ak by ste nás chceli aj naďalej podporiť, pozývame vás všetkých na prehliadku našej Pevnosti, čím môžete prispieť k jej obnove a k zviditeľneniu.”

A ak chcete vedieť, ako vyzerá naša pevnosť v noci, pripojte sa k nasledujúcej udalosti:

Nočné prehliadky pevnosti (najbližšia sa bude konať 27. apríla)