Región 2022. 07. 18.

Obľúbená čárda v obci Moča zhorela do tla

V piatok 15. júna viacerí spozorneli na hustý dym a následný príchod hasičských jednotiek do obce Moča. Z diaľky nebolo jednoduché lokalizovať prítomnosť požiaru, avšak v podvečerných hodinách sa na sociálnych sieťach začali objavovať informácie, že horí obľúbená reštaurácia Čarda Moča – Dunamocsi Csárda.

Informácie na ďalší deň potvrdili aj správcovia Facebookovej stránky Čarda Moča – Dunamocsi Csárda. „S ľútosťou vám musíme oznámiť, že “Čarda Moča” včera podvečer úplne spopolnela. Naše životné dielo sa stalo obeťou ohňa.“ Okolnosti možného vypuknutia ohňa zatiaľ nie sú známe/zverejnené.

Čárda bola známa tradičnou kuchyňu a lokálnymi potravinami. Spomienky si tu vytvárali deti i dospelí, išlo o miesto, ktoré ponúklo svoje priestory rôznym rodinným oslavám, svadbám ale aj kultúrnym podujatiam či tanečným predstaveniam.

Majitelia zároveň žiadajú verejnosť o pomoc.

„Chceli by sme Vás požiadať o pomoc, prosím neberte to ako obťažovanie, ani ako žobranie, ak by ste nám chceli pomôcť, za účelom zmiernenia škôd zverejňujeme číslo účtu, kde môžete akoukoľvek sumou podporiť bezpečné „rozoberanie“ stavby. Jeho prestavby sa samozrejme nevzdáme, ale bez pomoci by to bolo oveľa náročnejšie a pomalšie: SK68 0900 0000 0000 2624 8725 Na meno: Barbora Vörösová.“