Mesto 2022. 11. 07.

Obľúbený Ondrejský jarmok je po trojročnej pauze späť!

Mesto Komárno po takmer trojročnej prestávke opäť pripraví tradičný Ondrejský jarmok. Ako informovala radnica, pod bránami komárňanskej pevnosti sa bude konať od 11. do 13. novembra.

„K Ondrejskému jarmoku neodmysliteľne patrí vôňa vareného vína, medoviny, čerstvo pečenej klobásy či pečienky a, samozrejme, rôznorodý jarmočný tovar. Okrem samotného predaja svojich produktov ukážu tradiční výrobcovia svoju zručnosť aj počas ukážok pre verejnosť,“ uviedol mestský úrad.

Okrem širokého sortimentu bežného tovaru si návštevníci môžu vybrať aj z veľkého množstva kvalitných remeselných výrobkov. Aj tento rok na verejnosť čakajú predajcovia so širokým výberom lahodných tradičných jedál a nápojov. Samozrejme nebude chýbať ani zábavný park, kde rôzne hojdačky a atrakcie sľubujú vzrušujúce dobrodružstvá pre deti aj dospelých.

Zároveň, aj touto cestou, prosíme ľudí žijúcich v okolí o trpezlivosť za nepríjemnosti spôsobené zvýšenou premávkou a prosíme návštevníkov jarmoku o dodržiavanie zmenených pravidiel cestnej premávky,“ dodáva radnica.

Tradičný jarmok sa tak tento rok síce bude konať v novom termíne, avšak na zaužívanom mieste na parkovisku pred Novou pevnosťou (Hradná ul. – za Mestským kultúrnym strediskom Béni Egressyho).