Mix 2023. 11. 24.

Obnovená reštaurácia Bella mieri vysoko. Získa michelinskú hviezdu?

Noblesnej reštaurácii Bella prináša nový vietor do plachiet šéfkuchár Gergő Néveri. V impozantnej reštaurácii v srdci Komárna sa návštevníci môžu tešiť na Jókai palacinky, klavírnu hudbu a makovú pálenku.

Gergő vždy túžil po vlastnej reštaurácii. Kým sa mu tento sen splnil, stihol nazbierať skúsenosti v gastronomických zariadeniach ako Kortina, hotel Europa, Château Rúbaň, či v talianskej reštaurácii Street v Dunajskej Strede. „Vyskúšal som veľa rôznych gastronomických štýlov. Skúsenosti som získal od zvučných mien ako napríklad Róbert Tatai alebo od šéfkuchára hotela Kempinski vo Viedni. Mojou vášňou je varenie, milujem vytváranie nových vecí, experimentovanie, majstrovanie, ochutnávanie, upravovanie a zdobenie.“ Gergő sa efektívne podieľa na vedení kuchyne Belly, v ktorej je šesť kuchárov. Jeho snom je získať michelinskú hviezdu alebo aspoň jedno odporúčanie. “Ak všetko dobre pôjde, tak už počas budúceho leta bude mať naša práca prvý veľký úspech.”

Reštaurácia Bella prešla rukami mnohých ľudí avšak jedno pretrváva: sofistikovaný a nadčasový víta návštevníkov už pri vchode. “Jednoduché jedlá s prvkami fine dining-u, asi takto by som charakterzioval naše jedlá. Maďarské a slovenské jedlá prinášame v novom šate, ktorý inde nenájdete. Všetko robíme trošku rebelsky.“ 

Nové menu sa ešte len pripravuje, ale medzitým si viete pochutnať napríklad na oškvarkovej nátierke, terine z kačacej pečene, polievke zo sumca, medajlónkach so špenátom a haluškami so syrom z modrou plesňou, nílskom ostriežovi, či paprikových zemiakoch. Vďaka dobrému pomeru ceny a kvality si môžete vychutnať chutné jedlo kedykoľvek počas dňa. Môžete tu napríklad začať deň skvelými raňajkami. Od kombinácie tradičných anglických raňajok s fazuľou, klobásami, vajíčkami a grilovanými paradajkami, cez denné menu vrátane dezertu a polievky, až po tematickú večeru a týždennú exkluzívnu ponuku, si tu môžete dať hocičo! 

3-chodové menu je dostupné už za 6 eur, ale môžete si priplatiť aj za T-bone steak, ten môžete ochutnať za exkluzívnu cenu 19,90€. Dobrou správou je že vám dobroty dovezú aj domov! Jedlo môžete objednávať na čísle 0357713028.

Keďže je Gergő zároveň aj mäsiarom, tak si veľmi potrpí na čerstvé mäso. „Od hovädziny po kačicu mám prehľad o najlepších farmách v celom Maďarsku a v okolí Dunajskej Stredy.” Lepším dôkazom kvality a čerstvosti ponúkaného mäsa môže byť už len to, ak sa rozhodnete ochutnať jedlá reštaurácie Bella na vlastnú päsť! 

Palacinky Jókai z reštaurácie Bella? Áno, prosím! 

Palacinky Jókai sa stali novinkou, ktorá sa na gastromapu Komárna a Komáromu dostala len nedávno, ale už má svojich fanúšikov!. „Aj toto jedlo som urobil trošku rebelsky, po svojom, ale aj napriek tomu sa zákazníci môžu tešiť na pokrm, ktorý spĺňa kritériá Jókaiho palaciniek.“ V kvalitnej reštaurácii nezaostáva ani odporúčanie vína. V ponuke reštaurácie Bella sú dostupné najmä fľaše z miestneho vinárstva Bóna, vyškolený personál tiež dokáže ponúknuť k pokrmu to správne víno. 

palacinky Jókai

Aktuálne má reštaurácia dostupnú kapacitu pre 30 ľudí, pre súkromnú akciu môžete požiadať o salónik. Od decembra sa kapacita značne rozšíri: pribudne aj časť bývalej cukrárne oproti, kde sa budú konať svadby a iné oslavy.

Prvou akciou bude odštartovanie nového roka Silvestrovskou párty. 

Ku gastronomickému zážitku sa už od nepamäti viaže aj hudba. Inak to nebude ani v reštaurácii Bella, kde každú nedeľu od obeda do skorého popoludnia spestrí atmosféru so svojím klavírnym sprievodom Peter Farkas. 

Súčasťou reštaurácie Bella je aj penzión s vlastným parkoviskom. Na stránke bellapenzion.sk je navyše aj kompletný informačný balík o Komárne. „Niet iného takého miesta, kde sa zbierajú články o budovách a historických udalostiach v Komárne. Hostia nielen bývajú v našich izbách, ale môžu získať aj užitočné a zaujímavé informácie.“ Získali sme vašu pozornosť? Tak si jednoducho pozrite stránku, dokonca si môžete rezervovať aj ubytovanie, systém funguje hladko. 

Navštívte obnovenú reštauráciu Bella každý pracovný deň od 8:00 hodiny a každý víkend od 9:00 do 22:00 hodiny. K dispozícii bude detský kútik a v zime vyhrievaná terasa, dokonca sa môžete prihlásiť na akcie ako pomocný čašník! Zažite exkluzivitu nie len v každom kúte priestoru, ale aj na vlastnom tanieri!