Šport 2022. 10. 24.

Obrovský úspech pre Slovensko: Stella Varga z Komárna je majsterkou Európy v capoeire!

Majstrovstvá Európy v capoeire v Liberci boli pre členov komárňanského športového klubu Vem Camará – Capoeira maximálne úspešné. Na poprednom mieste sa ocitol nie len tréner Tomáš Vu Thanh, alebo medzi domácimi známy Latinho, ale aj jeho zverenkyne.

„Náš komárňanský capoeiristický tím získal cenné kovy a domov si odnáša majsterku Európy v capoeire, ktorou sa stala Stella Varga. Za ňou skončila na druhom mieste Žaneta Chytrá,“ povedal pre ahojkomarno.sk Tomáš Vu Thanh. Na peknom dvanástom mieste sa umiestnila aj Zuzka Križalkovičová.

Samotný Latinho sa ocitol v kategórii medzi svetovou špičkou, kde obsadil druhé miesto! Na majstrovstvá sa celý tím pripravoval zodpovedne a profesionálne, keďže capoeristi z Komárna už dlhšie patria medzi profesionálnych športovcov. Snažili sa trénovať či už doma alebo vycestovali do zahraničia na rôzne semináre kde mohli trénovať s kvalitnými capoeiristami.

„Som nesmierne šťastný a hrdý na mojich zverencov, že posúvajú nielen kvalitu capoeiry, ale taktiež robia skvelé meno nášmu mestu vo svete. Za 20 rokov capoeiry môžem povedať, že z nášho malého mesta vyrástli skvelí športovci, ktorí reprezentujú toto krásne bojové umenie. Dokonca sme sa dostali do takej fázy, že ak sa niekoho opýtate zo Slovenska, odkiaľ pochádza Capoeira, tak vám povedia, že z Brazílie a Komárna,“ hovorí Tomáš s úsmevom a hrdosťou.

Zdroj: Tomáš Vu Thanh