Šport 2013. 11. 06.

Obuvníci uspeli na Spiši

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Stretnutie 9. kola SlovakSport TV extraligy uzatvorilo úvodnú štvrtinu základnej časti. Komárňania zavítali na Spiš. Tamojší tím sa herne trápi, veď v doterajšom priebehu nevyhrali ani raz. Očakávania sa teda jasne črtali v prospech hostí z Komárna.

Vyjadrite svoj názor v ankete i diskusii pod článkom!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_tabs][vc_tab title=“Priebeh zápasu“ tab_id=“1383822329-1-72″]

Body v zápase na Spiši pribúdali rýchlo. Tím domácich, ktorý krátko pred zápasom dopísal na súpisku rozohrávača N’Gai Evansa sa v domácom prostredí držal dobre. Ofenzívu domácich ťahala v úvode trojica Sek, Evans a Baldovský. Na druhej strane si z košov robil trhací kalendár Kenny Hall, ktorému nikto vo vešaní nedokázal odporovať. Zaskvel sa aj Myles, ktorý trafil dva zo svojich štyroch trojkových pokusov.

Nikto si však nedokázal vytvoriť väčší náskok a hra s jemným vedením na jednej či druhej strane pokračoval do and-one akcie Eda Znanca v 17. minúte. To bolo naposledy, kedy sa Spišiaci v prvom polčase dostali do vedenia. Komárňanom potom už padlo takmer všetko, čo chytili do rúk. V bielom drese dokázal dať tri body iba turecký internacionál Kacper Sek. Záver polčasu vyznel lepšie pre hráčov Komárna. Szabó, Myles a Kozlík za necelé tri minúty vytvorili hosťom 11 bodový náskok. Zo 44:43 bolo zrazu polčasových 47:58.

Úvod druhej polovice Obuvníkom ušiel. Prvé body dával Joyner až po viac ako štyroch minútach hry, to už bolo ale vyrovnané a domáci šli dokonca do vedenia. Oba tímy potom pokračovali v nastúpenom trende – koše padali s vysokou úspešnosťou. Komárňanov nakopol piatimi bodmi Joyner a potom už domáci nedokázali klásť odpor. V útoku im hostia dovolili iba točiť loptu okolo oblúka a strieľať z nepripravených pozícií, v obrane im robili problémy útočné doskoky Komárna. Počas krátkej chvíle dali tri trojky Stojanov s Mylesom a keď s klaksónom zvyšoval zázračnou strelou Kovačevič na 71:79, vyzeralo to pre Komárno nádejne.

V poslednej časti hry sa už zázračný obrat nekonal. Komárno dominovalo v ofenzíve a postupne zlepšilo obranu. Svedčí o tom aj iba 16 inkasovaných bodov (dovtedy 28, 19 a 24). Úvod bol ešte ‚prestrelkový‘, no postupne opadlo tempo a hráčov MBK Rieker COM-therm Komárno upokojil viac ako desaťbodový náskok. Poslednou nádejou Spišiakov bol nástup oddýchutého Evansa na palubovku. V zostávajúcich piatich minútach toho už ale veľa nedokázal. Míňal strely a strácal lopty. Komárno si už vedenie bez väčších problémov postrážilo, najviac viedlo o 17 bodov.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker COM-them Komárno 87:102 (28:29, 19:29, 24:21, 16:23)
Najviac bodov: N. Evans 19, Hovaňák 17, Sek 15 – Joyner 21 (3 trojky), Myles 20 (4 trojky), Bilič 13
TH: 13/9 – 28/18, fauly: 23 – 18, trojky: 8 – 14, rozhodovali: Tomašovič, Pipíška a Szibilla, 700 divákov

Kompletné štatistiky nájdete tu!

[/vc_tab][vc_tab title=“Sumár“ tab_id=“1383822329-2-27″]

Pred zápasom 9. kola SlovakSport TV extraligy mužov publikovali domáci informácie o rošádach v tíme.  Odišiel pivot DeShawn Painter, ktorý Spišiakov ťahal v ofenzíve a rozohrávač Robo Krebs. Opačným smerom putoval tamojším divákom známy rozohrávač N’Gai Evans. Systém hry domácich sa teda oproti doterajšiemu priebehu extraligy radiálne zmenil. Evans jasne ukázal, že vie nosiť loptu, prihrávať i premieňať ťažké pozície, čo doteraz Spišiakom chýbalo. Naopak, pod košom bolo akosi prázdno.

Po odchode pivota Paintera situácie bližšie ku košom zvládali dobre, no jasne im chýbali jeho doskoky (27:35). Ako rozhodujúce sa to ukázalo v druhom polčase. Komárňania vedeli z druhej šance pravidelne skórovať – až 23 bodov dali po ofenzívnom doskoku. 15 útočných a 20 obranných doskokov Komárna je dobrou vizitkou! Skvele si v tomto počínal Siniša Bilič (13 bodov, 12 dokokov).

Tradičný strelec Juevol Myles (20 bodov, 3pt 4/5, TH 8/8, 8 asistencií, 4 doskoky a 3 zisky) sa presadil z poľa len štyrikrát, výlučne spoza perimetra. Po vnikoch buď prihrával, alebo bol faulovaný. Celkovo boli oba celky v trojkách úspešné. Komárňania premenili až polovicu z 28. Okrem spomínaného Mylesa sa darilo aj Stojanovovi a po dve pridal Kozlík so Szabóm a Kovačevičom. Dobre sa dopĺňala dvojica Kenny Hally – Dallis Joyner. Hall dostal síce iba 10 minút, no na ihrisku ho bolo vždy cítiť (11 bodov, 5 doskokov), Joyner sa prehupol cez 20 bodovú hranicu (20 bodov, 7 doskokov).

Už spomínaným trojkám Komárna konkurovala ofenzíva Spišiakov, najmä najnovšia posila Evans robila problémy. S pribúdajúcim časom ale Američan strácal energiu a v hre ho už nebolo tak cítiť.

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Záznam“ tab_id=“1383826734233-2-9″]

Záznam zápasu nájdete TU!

[/vc_tab]

[vc_tab title=“Ostatné zápasy“ tab_id=“1383826735461-3-2″]

Výsledky 9. kola SlovakSport TVextraligy:

HANDLOVÁ – PRIEVIDZA 60:74 (13:23, 25:37, 38:49)
MBK BANÍK: Mrviš 14, Štorcel 12/4 trojky, Savič 12, Gudzič 7, Veličkovič 3 (J. Vojtek 6, Haviar 5, Ridzoň 1). Tréner: Ľ. Smačko.
BC: Batina 23/5, Guede 10, Klarič 10, Jefferson 5, Lopičič 2 (Jašš 9, Brliť 7, Santee , Šturcel 2, Plannthin 0). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 18/15 – 16/9. FAULY: 18 – 20, 5 faulov: 38. Mrviš. TROJKY: 7 – 9. 800. Ženiš, Fuska, Hančík. ŠTVRTINY: 13:23, 12:14, 13:12, 22:25.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – KOMÁRNO 87:102 (19:29, 47:58, 71:79)
BK 04 AC LB: Evans 19, Hovaňák 17, Sek 15, Baldovský 12, Š. Bečarik 4 (Znanec 11, Brutovský 6, Krajňák 2, Antoni 1, Panis 0, Osvald 0). Tréner: M. Černický.
MBK RIEKER-COM-THERM: Myles 20/4 trojky, Bilič 13, Kozlík 12, Hall 11, Kovačevič 10 (Joyner 21, Stojanov 9/3, Szabó 6, Šoška 0). Tréner: F. Rón.
TH: 13/9 – 28/18. FAULY: 23 – 18, 5 faulov: 35. Sek, 38. Znanec. TROJKY: 8 – 14. 700. Tomašovič, Pipíška, Szibilla. ŠTVRTINY: 28:29, 19:29, 24:21, 16:23.

LEVICE – BANSKÁ BYSTRICA 75:72 (17:15, 46:30, 54:45)
BK PATRIOTI: Anuna 27, Lockhart 21, Wright 11, Obade 10, Klár 3 (Drapák 3, Galata 0, Marchyn 0). Tréner: L. Lutovský.
ŠKP: R. Grznár 20, Vasilič 8, Körner 7, Dorazil 6, Sokolov 2 (Žiak 15, Rendla 13, Vlaič 1). Tréner: Ľ. Doušek.
TH: 34/24 – 29/18. FAULY: 20 – 26, 5 faulov: 39. Obade – 32. Dorazil, 38. Vasilič, 40. Žiak. TCH: 19. lavička hostí. TROJKY: 3 – 8. 850. Kúkelčík, Turčin, Margala. ŠTVRTINY: 17:15, 29:15, 8:15, 21:27.

NITRA – SVIT 103:101 (26:27, 52:56, 70:73) (predohrávka v pondelok)
EDYMAX SPU: Smajlagič 29/4 trojky, Sparks 18, Frazier 17, Lošonský 17, Nuhanovič 13 (Kosa 9/3, Hašan 0, Seman 0, Kysela 0). Tréner: Ľ. Urban.
BK ISKRA: Berkis 36/7 trojok, Channels 20, S. Jankovič 18/4, L. Jackson 16, McNeal 11 (Židzik 0, Novak 0, Findura 0, Míčka 0). Tréner: D. Solomon.
TH: 25/20 – 21/14. FAULY: 21 – 21. TROJKY: 9 – 13. 550. T. Lukáč, Fuska, Kovalčík. ŠTVRTINY: 26:27, 26:29, 18:17, 33:28.