Mesto 2023. 03. 13.

Oddelenie dlhodobo chorých v komárňanskej nemocnice dostalo nové lôžka

Nemocnica AGEL Komárno aj v roku 2023 pokračuje v pláne obnovy zariadenia na lôžkových oddelenia. Aktuálne dostalo úplne nové, polohovateľné postele oddelenie dlhodobo chorých. Obnovou zariadenia nemocničných izieb sa zlepšuje úroveň poskytovanej zdravotnej  starostlivosti.

V Nemocnici AGEL Komárno bolo dodaných na oddelenie dlhodobo chorých 26 nových postelí. Aktuálne je  celé oddelenie už vybavené modernými, elektrickými, polohovateľnými lôžkami s ovládaním pre personál aj pacienta. Dôležitou súčasťou sú antidekubitné matrace. K posteliam patrí aj doplnkové vybavenie ako je hrazda pre pacientov, držiaky fliaš,  infúzne stojany.  Oddelenie dlhodobo chorých je jedno z najvyťaženejších oddelení v rámci ošetrovateľskej starostlivosti komárňanskej nemocnice. Nové postele pomáhajú nielen liečebnému pobytu, ale aj zvyšujú pohodlie pacientom. Nové lôžka majú oproti pôvodným veľkú výhodu vďaka svojej zníženej váhe a vyššej úrovni variability a tým je možná jednoduchšia a menej náročná práca personálu pri starostlivosti o pacientov.

Obnova lôžok už bola dokončená aj na chirurgickom oddelení, ktoré má tiež komplet nové postele, posledných osem tam bolo inštalovaných v uplynulých dňoch.

„Je to neporovnateľný posun v kvalite našich služieb. Od prvého dňa inštalácie nových lôžok vnímame  veľký rozdiel od tých pôvodných v každom smere, a to nielen pre pacientov, ktorí majú väčšie pohodlie a komfort, ale predovšetkým pre zdravotnícky personál,“ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška. Obstaranie celkovo 56 posteli pre komárňanskú nemocnicu v celkovej hodnote  vyše 80 000 EUR  financovala spoločnosť AGEL.