Región Dél-komárom 2022. 05. 13.

Odpadky zbieralo celé mesto

Najväčšie dobrovoľné združenie v Maďarsku už po desiatykrát organizovalo zber odpadkov po celom štáte. Dobrovoľníci pod taktovkou TeSzedd! sa vybrali do prírody aj v Komárome a okolí a zamerali sa na zber odpadkov.

Samospráva chce neustále dbať na verejnú čistotu a preto sa zapájajú do rôznych enviro činností, na základe ktorých vytvárajú čistejšie a zelenšie mesto. Jednoznačne je badateľné, že tí, ktorí sa raz zapoja do podobnej činnosti, urobia tak aj viackrát.

„Túto akciu organizujeme každoročne preto, aby sme vyčistili naše mesto – užšie i širšie okolie. Tento rok sme oslavovali, keďže sme sa do národného programu zapojili už po desiatykrát. Tentoraz sa zapojilo veľa aj vzdelávacích inštitúcií, ako Fesztyho škola a Gymnázium Jókaiho, MÁV, Mestský úrad a okresný úrad, Združenie KÖSZ ( Malí mestskí dobrovoľní smetiari ) a niekoľko priateľov zbierali nelegálny odpad v prvý májový týždeň. Do akcie sa zapojilo asi stopäťdesiat ľudí,“ informovala referentka životného prostredia magistrátu Bernadett Havran-Tóthová.

V rámci akcie sa sústredili najmä na vyčistenie okolia kompostárne.

Pracovné pomôcky zabezpečila spoločnosť Városgazda Kft. a kontajnery poskytla spoločnosť Nakor Kft., kým odvoz odpadkov zabezpečilo Ministerstvo inovácií a technológií.

„Predjedlom“ v rámci enviro projektu bolo aj čistenie Hviezdicovej pevnosti.

Zdroj: Komarom.hu