Mesto 2021. 08. 10.

Olympionici sú doma! Bronzových kajakárov privítalo námestie plné fanúšikov

To, že slovenská „káštvorka“ v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek podala heroický výkon potvrdila bronzová medaila, ktorú si posádka odniesla z tohtoročných olympijských hier v Tokiu. Mesto Komárno reprezentantov, medzi ktorými sa nachádzal aj šesťnásobný olympionik z Komárna – Erik Vlček, patrične privítalo. Ováciami, krojmi, dobrou náladou a najmä plným námestím fanúšikov.

Príchod olympionikov sa očakával na piatu hodinu popoludní, avšak námestie bolo plné fanúšikov už takmer hodinu pred ich príchodom. Program pred príchodom spestrila moderátorka Drahu Dobrovičová rozhovorom s bývalým trénerom Tiborom Soósom a predsedom Kajak & Kanoe klubu v Komárne Viktorom Deminom. Kajakárov a ich trénerov Petra Likéra a Andreja Wiebauera následne privítal primátor Béla Keszegh a o vizuálne spestrenie sa postarali členovia folklórneho súboru Slovenskí rebeli.

Olympionikov následne vyspovedala moderátorka Dobrovičová, pričom tréner Peter Likér zdôraznil aj skutočnosť, že táto udalosť je venovaná aj komárňanskej trénerke Kristíne Medovčíkovej, ktorá sa zúčastnila olympijských hier ako trénerka reprezentácie kajakárov z Veľkej Británie.

Po privítaní sa kajakári stali dostupnými aj pre verejnosť, nakoľko sa s nimi bolo možné odfotiť a vypýtať si od nich podpis.