Mesto 2013. 06. 21.

Oprava priecestia sa dotkla cestnej i železničnej dopravy

 

lezaras(1)

Od štvrtka 20. júna do 2. júla je uzavretá cesta II. triedy číslo 573. Obmedzenie dopravy spôsobila oprava železničného priecestia. Vodiči sa tak musia pripraviť na obchádzku, pokiaľ sa chcú dostať z Komárna do Hadoviec, alebo naopak. „Obchádzka je vyznačená dopravným značením cez Zlatnú a Čalovec pre osobnú dopravu a pre nákladnú cez Zemiansku Olču a Kolárovo,“ informuje hovorca primátora mesta Komárno Róber Králik.

Autobusári sa na situáciu pripravili po svojom- cestujúcim zriadili na priecestí prestupnú stanicu. „SAD Nové Zámky bude zabezpečovať dopravu navážaním cestujúcich autobusmi k uvedenému železničnému priecestiu, kde na druhej strane budú zabezpečené autobusy na pokračovanie existujúcich spojov,“ informoval už vopred svojich cestujúcich dopravný podnik.

Obmedzená je aj železničná doprava. Trasa Komárno – Nová Stráž je úplne uzavretá, spoločnosť RegioJet nahradila vlaky autobusmi. Obmedzenia sa ale nebudú týkať celého obdobia, ale iba dní 22., 23., 27. a 28. júna.

Premiestnené sú tri zastávky: V Komárne sa na náhradné autobusy nastupuje pod veľkými schodmi pred železničnou stanicou, Komárno závody sa posunulo o 700 metrov na autobusovú zastávku Komárno- Kaufland a v Novej Stráži sa na autobus nastupuje / vystupuje pred budovou železničnej stanice. Meškanie touto výlukou spôsobené odhaduje spoločnosť na maximálne päť minút. „Preprava bicyklov, detských kočiarov a cestujúcich na invalidnom vozíku bude počas výluky obmedzená,“ upozorňuje RegioJet.

Objednávateľom výkonu je spoločnosť Železnice Slovenskej republiky, zhotoviteľom je bratislavská spoločnosť Dopravné a inžinierske stavby, a.s. Hodnota zmluvy na opravu je viac ako 74 000 Eur.